Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 11 common:people_all_forms

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Date: 5 березня 2018 о 10:20, Refreshed 24 листопада 2023 о 21:31

    

Звіт керівника Рожнятівського ліцею

за 2022-2023 навчальний рік

    2022/2023 навчальний рік - унікальний на історичні та доленосні для країни події, що, зрозуміло, кардинально змінювало ритм освітнього процесу. Ми продовжували навчати і навчатися. Це був зовсім інший досвід, адже додалися проблеми психологічного й морального стану. Навчатися багатьом здобувачам освіти було вкрай важко. Треба відмітити, що заклад працював постійно,   виконав свою головну функцію – освітню.

   У відповідності до Законів України “Про освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, Положення про загальноосвітній навчальний заклад, Статуту Рожнтівського ліцею, Стратегії розвитку на 2022-2027 роки, по завершенню навчального року підводяться підсумки роботи закладу і керівника.

    Звіт за поточний навчальний рік відповідно до Закону України «Про освіту» складається з 4-х напрямів внутрішньої системи забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності закладу, а саме:

- освітнє середовище;

- система оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти;

- якість педагогічної діяльності;

- управлінські процеси.

    Діяльність керівника ліцею і колективу нероздільні. Тому, доповідаючи про свою роботу, я весь час буду опиратись на роботу колективу та на самооцінювання робочих груп з розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти управлінські процеси відповідно до рішення №2585 28 сесії Томашпільської селищної ради 8 скликання від 07.06.2022 року, наказу відділу освіти, культури, спорту та туризму Томашпільської селищної ради від 18 липня 2022 року №59 «Про перейменування закладів освіти Томашпільської селищної ради» Рожнятівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів перейменовано у Рожнятівський  ліцей. Було розроблено та зареєстровано в установленому порядку Статут  Рожнятівського  ліцею.

У 2022-2023 навчальному році навчалося 80 здобувачів освіти в 11 класах. Форма здобуття освіти: інституційна (очна (денна) охоплено усіх школярів.

    Станом на 01.09.2022 р. в  закладі освіти працювало 18 педагогічних працівників і 11 технічних працівників.

    Повну вищу освіту мають 14 педагогів, що становить 77% від їхньої загальної кількості. 

    Із загальної кількості педагогічних працівників навчального закладу  (11% - учителі – чоловіки).

     Протягом  2022/2023 н. р. у закладі працювало:

  • педагогів пенсійного віку - 5 осіб;
  • технічних працівників пенсійного віку - 3 особи.
  • 15  учителів мають стаж педагогічної роботи понад 20 років, що свідчить про  професійний потенціал учителів  закладу.
  • Якісний склад  педпрацівників

Педагогічне звання, кваліфікація

Кількість

%

Старший учитель

4

22%

Спеціаліст вищої категорії

6

33%

Спеціаліст першої категорії

6

33%

Спеціаліст другої категорії

2

12%

Спеціаліст

4

12%

 На виконання Закону України «Про освіту» у 2022/2023 н.р.  педпрацівникам закладу освіти в повному обсязі виплачували з місцевого бюджету:

  • виплати та надбавки за вислугу років;
  • виплати допомоги на оздоровлення в розмірі місячного окладу   

( ставки) під час надання  педпрацівникам  щорічної відпустки;

  • виплати щорічної грошової винагороди за зразкове виконання службових обов’язків.

    У Рожнятівському ліцеї Стратегія розвитку розроблена на період 2022-2027 рр., схвалена педагогічної радою 16.12.2021 (протокол №3), затверджена засновником. Документ чітко структурований з визначенням стратегічних напрямів, принципів, місії, візії, цінностей, завдань та ресурсів розвитку закладу освіти. Стратегія розвитку відповідає особливостям та умовам діяльності закладу освіти, з конкретними завданнями.

   Річний план роботи  структурований за напрямами: освітнє середовище, система оцінювання здобувачів освіти, педагогічна діяльність  працівників ліцею, управлінські процеси з додатками, містить аналіз діяльності закладу освіти за попередній 2022/2023 н.р.

   Формування щорічного планування здійснюється робочою групою, яка вивчає запити батьків, здобувачів освіти, матеріально-технічну базу, профільність навчання тощо. Проєкт схвалюється на засіданні педагогічної ради та затверджується наказом керівника закладу освіти. Проте його виконання епізодично  вiдстежується на нарадах при директоровi, корективи вносяться протягом навчального року.

    Дiяльнiсть педагогiчноi ради закладу спрямована на реалiзацiю рiчного плану роботи. На засіданнях педагогічної ради розглядаються актуальні питання та напрями освітньої діяльності: схвалення Стратегії розвитку закладу, річного плану роботи, освітніх програм, зміни до них та оцінювання результатів їх виконання, Правил внутрішнього розпорядку, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу, орієнтовного плану підвищення кваліфікації; питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, професійної майстерності; приймаються рішення щодо вдосконалення й методичного забезпечення освітнього процесу; розглядаються інші питання, віднесені законом та Статутом закладу до її повноважень.

   У закладі освіти сформована та функціонує внутрішня система забезпечення якості освіти. Розроблено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, погоджене педагогічною радою ( протокол від 20.01.2019 року №3) та затверджено керівником (наказ від 20.01.2019 року №12). Оприлюднено на сайті Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти (далі - Положення), у якому визначено здійснення щорічного комплексного самооцінювання освітньої діяльності, до якого залучатимуться всі учасники освітнього процесу. У Положенні визначено стратегію (політику) та процедури забезпечення якості освіти; систему та механізми забезпечення академічної доброчесності; критерії, правила та процедури оцінювання здобувачів освіти, педагогічних працівників, ресурсного забезпечення закладу освіти, визначено відповідальних за функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Положення включає основні процедури, критерії, показники, методи оцінювання освітніх і управлінських процесів, що використовуються при здійсненні самооцінювання. У Положенні визначені очікувані результати та передбачено вербальний підхід до оцінювання рівня якості освітньої діяльності.

     У закладі освіти використовуються методи збору інформації для оцінювання якості освітньої діяльності відповідно до процедур Положення, а саме: спостереження, анкетування, відвідування навчальних занять, співбесіди, вивчення документації, моніторинг.

       Керівництво закладу  здійснює заходи щодо створення належних умов діяльності закладу. Так, у річному плані роботи закладу освіти передбачені заходи щодо створення належних умов діяльності закладу освіти та покращення матеріально-технічної бази. У журналі реєстрації вхідних, вихідних та внутрішніх документів зареєстровані звернення, офіційні листи та клопотання керівника до відділу освіти, молоді та спорту Томашпільської селищної ради, спонсорів щодо поліпшення умов діяльності закладу освіти.

     У зв'язку із воєнними діями на території нашої держави головною передумовою початку навчального року в очному форматі було відсутнє укриття у закладі освіти. Наш ліцей отримав дозвіл відповідно до Акту оцінки об'єкта щодо можливості його використання для укриття населення, в результаті якого підвальне приміщення закладу було рекомендовано до використання. Всі ремонтні роботи в укритті зроблені працівниками ліцею, частково батьками.

  Спонсорами стали: СТОВ «Зелена долина», СФГ «Оріон», ПП  Пацюк Ю.Ф,

відділом освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної ради для функціонування укриття закуплено кабель  та фахівцями здійснено освітлення.

    Керівництво закладу освіти створює умови щодо формування відносин довіри та конструктивної співпраці між учасниками освітнього процесу.

 Середовище закладу освіти психологічно комфортне для учасників освітнього процесу.

      У закладі освіти забезпечується наповнення та перiодичне оновлення iнформацiйних pecypci (вебсайт,  iнформацiйнi стенди в примiщеннях).

    З метою активізації професійної діяльності керiвництво закладу освіти застосовує заходи морального (переважно) та матерiального заохочення до педагогiчних працiвникiв, зокрема премiювання, надання клопотань щодо нагородження грамотами i подяками рiзних piвнів, виносить подяки, сприяє проходженню позачергової атестацiї вчителями.

     У закладі освіти створено умови для постiйного пiдвищення квалiфiкацiї педагогiчних працiвникiв. Розроблений та схвалений педагогічною радою  Порядок визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників (протокол від 27.12.2022 №3). Розроблений, затверджений та оприлюднений на сайті закладу орієнтовний план підвищення кваліфікації з урахуванням пропозицій педагогічних працівників (2022- 2023 роки). На засіданнях педагогічної ради розглядається питання щодо визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічними працівниками, схвалюється кількість годин.

      У закладі освіти дiють органи громадського самоврядування: профспілка працівників освіти і науки України, батькiвський комiтет, учнiвське самоврядування. Представники учнiвського самоврядування входять до складу  комісії з питань академічної доброчесності, залучались до розроблення правил поведiнки для здобувачів світи, планування та проведення виховних заходiв.

    У розкладі навчальних занять забезпечено рівномірний розподіл навчального навантаження з урахуванням вікових особливостей здобувачів освіти та санітарно-гігієнічних норм. 

    Між уроками є дві великі перерви тривалістю 20 хв. та маленькі перерви тривалістю 10 хвилин. Тривалість уроків визначена санітарними вимогами: 1 клас – 35 хв, 2-4 клас – 40 хв, 5-11 клас – 45 хвилин. Розклад навчальних занять в повній мірі забезпечує рівномірне навчальне навантаження відповідно до вікових особливостей здобувачів освіти, в ньому враховано норми санітарного регламенту та постанов КМУ щодо роботи закладу в умовах пандемії та правового режиму воєнного стану.

Освітнє середовище

       Результати спостережень за освітнім середовищем, опитувань учасників

 освітнього процесу свідчать, що в закладі освіти вживаються заходи щодо створення безпечних та комфортних умов життєдіяльності. Територія та приміщення закладу освіти чисті та охайні, оздоблені квітниками. На території відсутні колючі дерева, кущі, гриби та рослини з отруйними властивостями, зазначені у відповідному Переліку. Огляд території щодо її безпечності для організації освітнього процесу здійснюється щоденно. Територія ділянки закладу частково освітлюється у вечірній та нічний час: біля центрального та запасного входів, на території спортивного майданчика та по периметру всієї території. Територія закладу недоступна для несанкціонованого заїзду транспортних засобів, є огорожа ворота та шлагбауми. У приміщення закладу допускаються виключно учасники освітнього процесу. Кількість здобувачів освіти закладу освіти не перевищує його проєктну потужність.

     Навчальні кабінети початкової школи розміщені на 1 поверсі. Початкова школа частково відокремлена від навчальних приміщень для здобувачів базової середньої освіти. У закладі є спортивний майданчик та міні-майданчик із природним  покриттям. Забезпечено щоденне вологе прибирання всіх приміщень та санвузлів. Виконуються вимоги до режиму освітлення приміщень. Температурний режим відповідає вимогам, забезпечено контроль за дотриманням Санітарного регламенту, епідеміологічного та повітряно-теплового режиму в навчальних приміщеннях в умовах адаптивного карантину. Це підтверджується результатами спостереження за освітнім середовищем та відповідями в анкетах здобувачів освіти. Більшість батьків та дітей задовольняє чистота території, вестибюлів та спортивної зали. Питний режим в умовах карантинних обмежень забезпечено. Здобувачі освіти носять з собою негазовану питну воду. Для учасників освітнього процесу в закладі облаштовано внутрішню вбиральню, де наявні рукомийники, диспенсери для мила та одноразові рушники для рук. Приміщення закладу освіти використовується раціонально. Класні кімнати початкової школи відокремлено від інших (розташовано  на першому поверсі).

Комплектування класів відбувається з урахуванням чисельності здобувачів освіти, кількості навчальних приміщень та їхньої площі. Педагогічні працівники мають робочі місця в класних кімнатах/навчальних кабінетах. Є окрема учительська кімната для роботи та відпочинку педагогів. У класах початкової школи облаштовані місця для відпочинку. Водночас є потреба в створенні додаткових місць відпочинку для учасників освітнього процесу в коридорах та на шкільному подвір’ї. 

В цьому навчальному році було запущено в експлуатацію укриття, облаштоване в підвальному приміщенні. Укриття відповідає основним вимогам: створено зони для проведення навчальних занять, відпочинку, функціональна вбиральня.

Результати анкетування проведеного серед здобувачів освіти 8-11 класів. Необхідно було оцінити дані пункти за чотирибальною системою.

Перелік твержень

1

2

3

4

Облаштування території

0%

0%

21%

79%

Чистота навчальних кабінетів

0%

0%

73%

26%

Чистота туалетних кімнат

10%

16%

36%

36%

Чистота їдальні

0%

5%

36%

63%

Чистота у спортвній залі

0%

16%

31%

52%

Температурний режим

5%

31%

47%

10%

     Класні кімнати початкової школи у всіх підрозділах облаштовані з урахуванням необхідної кількості засобів навчання та обладнання НУШ.      Навчальні кабінети в більшості достатньо обладнані засобами навчання для виконання відповідної навчальної програми. Класна кімната 5 класу не відповідає вимогам НУШ, в зв'язку з відсутністю фінансування.

   На питання анкети про використання різних засобів на уроках та в позаурочний час, отримали такі відповіді:

Перелік тверджень

Постійно

Часто

Іноді

Ніколи

Лабораторне обладнання

0%

5%

84%

10%

Мультимедійне обладнання

17%

44%

33%

6%

Компютерна техніка та програми

33%

56%

11%

0%

Інтернет

72%

28%

0%

0%

Візуалізація корисної інформації (картки, графіки, формули)

39%

56%

6%

0%

Наочність

59%

24%

17%

0%

Спортивна зала

77%

17%

6%

0%

Спортивний інвентар

67%

28%

0%

5%

 У закладі освіти систематично проводяться навчання та інструктажі з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. Здобувачі освіти дотримуються правил безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. На питання анкети, чи інформують вас учителі та адміністрація щодо правил охорони праці, техніки безпеки під час занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій - 84% здобувачі освіти надали позитивну відповідь.

    Педагогічні працівники систематично проходять інструктажі та навчання з питань охорони праці та надання домедичної допомоги та, у разі нещасного випадку, діють у встановленому порядку.

     У цьому навчальному році в закладі освіти зафіксовано один нещасний випадок. Незначне травмування здобувача освіти 2 класу. Створено комісію з розслідування нещасного випадку та складено Акт Н-1.  На питання чи почуваєтеся ви в безпеці в закладі освіти -80% респондентів дали позитивну відповідь.

   Створено умови для харчування здобувачів освіти і педагогічних працівників: визначено режим із урахуванням карантинних обмежень; розроблено меню згідно з МОЗ; приділяється увага вихованню культури здорового харчування, поведінки за столом; здійснюється контроль за якістю продуктів та умовами їх зберігання.

    За результатами опитування встановлено, що більшість школярів та батьків загалом задовольняють умови організації харчування в закладі, на питання, чи є харчування у шкільній їдальні смачним і корисним - 78% респондентів дали позитивну відповідь. Водночас частина здобувачів освіти, які харчуються в

закладі освіти  та їхніх батьків відмічають, що асортимент потребує урізноманітнення. Вартість харчування у 20 гривень є низькою. Матеріально – технічне забезпечення харчоблоку потребує змін, про що проінформовано засновника.

      Комп’ютери закладу освіти  не облаштовані технічними засобами та інструментами контролю щодо безпечного користування мережею Інтернет. З учасниками освітнього процесу проводиться просвітницька робота з питань кібербезпеки та попередження кібербулінгу. Більшість здобувачів освіти та їхніх батьків поінформовані щодо безпечного використання мережі Інтернет та дотримуються загальноприйнятих правил безпечного користування нею. Так на питання анкети, чи інформує ваш заклад освіти, як безпечно користуватися інтернетом -95% опитаних дали позитивну відповідь.

     Заклад освіти сприяє адаптації педагогічних працівників до професійної діяльності. Також ведеться робота з адаптації здобувачів освіти до освітнього процесу. Здійснюється моніторинг виявлення рівня адаптації здобувачів освіти, проводиться анкетування, діагностика, бесіди з метою згуртування учнівського колективу. Більшість батьків (62,5 %) зазначили, що у їхньої дитини не виникали проблеми з адаптацією у закладі освіти, проте частина дітей усе ж таки їх мала. Це свідчить про те, що у закладі освіти недостатньо проводиться робота по адаптації здобувачів освіти до освітнього процесу.

       Переважна більшість учасників освітнього процесу вважають освітнє середовище закладу безпечним і психологічно комфортним. На питання, чи подобається вам перебувати в закладі освіти - 83% учасників опитування дали позитивну відповідь.  На питання, чи комфортно вам в ліцеї - 89% респондентів дали позитивну відповідь.

     У закладі освіти розроблено та оприлюднено план заходів із запобігання та протидії булінгу. Офіційно випадків булінгу не було зафіксовано.

Проте на питання анкети, чи відчуваєте ви у ліцеї булінг - 42% відповіли, що не відчувають і їм повністю комфортно в класі; 42% відповіли, що до них були поодинокі випадки агресії та кепкування; 16% відповіли, що часто відчувають агресію та кепкування і їм психологічно не комфортно.  На питання, якщо ви потерпіли від цькування у закладу освіти, то від кого - переважна більшість респондентів відповіли що від однолітків.

 З метою недопущення проявів булінгу та інших форм насильства, проводять превентивні заходи за участі відповідних служб. Більшість здобувачів освіти і батьків підтверджують, що класні керівники і працівник психологічної служби проводять роз’яснювальну роботу щодо попередження проявів булінгу та інших форм насильства. З цього приводу учасники освітнього процесу зверталися за допомогою до класного керівника та практичного психолога і проблеми вирішувались конструктивно, а подібних випадків більше не траплялося.

     У закладі освіти здійснюється аналіз відвідування здобувачами освіти навчальних занять, з’ясовуються причини відсутності дітей. Правила поведінки учасників освітнього процесу в закладі освіти забезпечують дотримання етичних норм, прав і свобод людини. Між учасниками освітнього процесу не спостерігаються випадки образливої поведінки, не відбуваються прояви фізичного та психічного насильства.

     Результати опитування свідчить, що переважна більшість здобувачів освіти (89,7%), батьків (93,8 %) ознайомлені з правилами поведінки і вказали, що їх дотримуються. Правила поведінки для учасників освітнього процесу оприлюднені на офіційному сайті закладу. Ці правила формують позитивну мотивацію учасників освітнього процесу.

      Будівля закладу освіти є типовою спорудою. У закладі освіти забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу на основі єдності, співпраці педагогічного колективу між собою, сім’ями здобувачів освіти та фахівцями ІРЦ. У закладі немає дітей  з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах або за індивідуальною формою навчання (педагогічний патронаж).

   У закладі освіти формуються навички здорового способу життя здобувачів освіти через проведення Олімпійського тижня, Дня здоров’я тощо. Обладнання, засоби навчання застосовується у більшості навчальних завдань або видів діяльності, спрямованих на формування ключових компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти.

    Невід’ємною складовою освітнього процесу є бібліотека, де обладнано зони для читання та творчості. Для формування соціокультурної компетентності у бібліотеці проводяться виховні заходи, конкурси, організовуються тематичні виставки. Проте більша частина здобувачів освіти (57 %) у відповідях анкети зазначили, що не користуються бібліотекою, 22% відвідують бібліотеку лише для отримання необхідної літератури та підручників, 17% - для самопідготовки та проєктної роботи.

    Система оцінювання здобувачів освіти

     У закладі освіти забезпечується оприлюднення інформації про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти. Детальний опис правил, процедур оцінювання результатів навчання міститься в окремому розділі «Система оцінювання здобувачів освіти», Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, яке оприлюднено на сайті закладу.

      Критерії оцінювання результатів навчання оприлюднено в різних формах: на інформаційних стендах у всіх навчальних кабінетах, на сайті закладу освіти, здобувачі освіти отримують інформацію щодо оцінювання також і від педагогічних працівників в усній формі під час навчальних занять. Як свідчать результати анкетування 55,8% педагогів адаптують критерії оцінювання МОН України до навчальних дисциплін, які викладають: 37,2%- використовують їх виключно у відповідності до рекомендації МОН України.

     Інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень (за результатами анкетування здобувачів освіти отримують: завжди -79% школярів та 44,2%  батьків;  16%  здобувачів освіти отримують, але тільки у разі звернення до вчителя;  0% здобувачів освіти і 13,7%  батьків зазначили, що не отримують ніколи. Більшість опитаних педагогів (83,7%) інформують здобувачів освіти про критерії оцінювання на початку навчального року , 21% розміщують на вебсайті або інтерактивній платформі закладу освіти; 60,5% інформують здобувачів перед вивченням кожної теми; 35% пояснюють індивідуально.

     Система оцінювання у закладі освіти ґрунтується на компетентнісному підході. Переважна більшість учителів використовують різноманітні прийоми формувального оцінювання: уточнюючі запитання, надання здобувачам освіти часу для обдумування відповідей, зворотній зв'язок щодо якості виконання завдань, різні форми схвалення, підбадьорювання, письмові техніки формувального оцінювання (сенкан, вправи з ключем тощо).

     Переважна більшість опитах здобувачів освіти вважають оцінювання їхніх результатів навчання в закладі освіти справедливим і об’єктивним. За результатами анкетування 53% здобувачів освіти зазначили, що вчителі оцінюють їх справедливо, а 37% у більшості випадків справедливо; 11%- у більшості випадків оцінюють несправедливо, 0% - оцінюють несправедливо. Аналіз анкетування батьків щодо справедливого оцінювання навчальних досягнень дитини свідчить про те, що 43,2% вважає, що оцінювання завжди справедливе, 50,5%- переважно так, 5,3% - іноді,1,1% - ні, ніколи.

     Однією із складових системи оцінювання здобувачів освіти у ліцеї є система внутрішніх моніторингів, що передбачають не лише відстеження результатів навчальної діяльності здобувачів освіти, а й заходи щодо їх корегування. У річному плані роботи закладу розміщено графік проведення моніторингових досліджень на навчальний рік, визначені відповідальні, є відмітки про виконання. Інструментарій проведення моніторингових досліджень затверджено наказами по закладу освіти. Результати моніторингових досліджень розглянуто на засіданнях педагогічних рад.        Протягом 2022-2023 навчального року проведено моніторинги досягнення здобувачами освіти результатів навчання (компетентностей):

 - моніторинг якості та успішності навчальних досягнень здобувачів освіти  5-11 класів з історії,  зарубіжної літератури, хімії, фізики, трудового навчання, інформатики;

 - внутрішкільний моніторинг якості знань «Середній бал класів з предметів»,   За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, визначаються чинники впливу на отриманий результат, приймаються рішення щодо їх коригування.

        З метою впровадження у закладі освіти системи формувального оцінювання у закладі освіти проведена відповідна робота. На засіданні педагогічної ради «Про систему оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти» (протокол №2 від 14.10.2022) розглянуто питання про оцінювальну діяльність на засадах формувального оцінювання. Під час спостереження за навчальними заняттями встановлено, що окремі вчителі використовують у своїй роботі формувальне оцінювання (відстежують особистісний поступ здобувачів освіти, формують у них позитивну самооцінку, відзначають досягнення, підтримують бажання навчатися, запобігають побоюванням помилитися). Більша половина опитаних здобувачів освіти (61%) вважають, що у закладі освіти оцінюють їх рівень знань, умінь та навичок, 30% опитаних усвідомлюють, що оцінка відстежує їх індивідуальний прогрес, водночас решта опитаних не усвідомлюють мотивуючу роль оцінювання. Відповіді здобувачів освіти за результатами анкетування засвідчили, що більшість педагогів пояснюють та аргументують виставлення оцінок ще до початку оцінювання, так вважають 89% опитаних здобувачів освіти, 10%  вважає, що вчителі аргументують оцінку лише на їх прохання, 0% - не в повній мірі задоволені поясненнями вчителя та аргументацією виставлення оцінок.

Аналіз питання щодо форм отримання зворотнього зв’язку від учителів щодо навчання:

Перелік тверджень

Від усіх учителів

Від більшості учителів

Від окремих вчителів

У поодиноких випадках

Аргументація виставлених оцінок

37%

42%

10%

10%

Аналіз допущених помилок

37%

26%

26%

10%

Визначення шляхів покращення результатів навчання

32%

42%

5%

21%

Заохочення для подальшого навчання

53%

16%

26%

5%

      Заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до результатів навчання. Здобувачі освіти отримують необхідну допомогу в навчальній діяльності. За результатами анкетування педагогічних працівників видно, що вони надають підтримку здобувачам освіти в різних формах: індивідуальні та групові консультації, співпраця з батьками, застосування наочності та ІКТ, використання педагогічної технології «Створення ситуації успіху», консультації з предметів при підготовці до ДПА (ЗНО), бесіди, пояснення. Більшість опитаних здобувачів освіти (53%) зазначають, що відповідально ставляться до навчання, усвідомлюють його важливість для подальшого життя, і заклад цю відповідальність розвиває. Проте 10% вважає, що заклад освіти цю відповідальність не розвиває; 31% школярів відповідально ставиться до вивчення деяких предметів і вважають, що освітній процес не сприяє відповідальному ставленню до навчання; 6% - вважають, що ліцей не готує випускника до життя, тому відповідальність за результатами навчання відсутня.  Здобувачі освіти чітко усвідомлюють, що результати навчання залежать виключно від їхньої праці та наполегливості (45%), від власної праці та мотивації батьків (21%), від рівня викладання навчальних предметів (18%), від більш поблажливого ставлення учителів, від однокласників, від об’єктивності оцінювання по 5%.

      Проводиться робота щодо формування в здобувачів освіти навиків самооцінювання та взаємооцінювання. Однак лише 11% школярів стверджують, що вони постійно здійснюють самооцінювання результатів своєї роботи під час занять, здебільшого, здійснюють -47%, дуже рідко – 42%, взагалі не здійснюють - 0%.

       Під час анкетування переважна більшість опитаних педагогічних працівників зазначили, що для оцінювання здобувачів освіти використовують поточне, підсумкове та формувальне оцінювання, самооцінювання -25% (зокрема, з використанням карток самооцінювання), і лише половина опитаних педагогів застосовують взаємооцінювання.

     Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти

     Усі педагогічні працівники планують свою професійну діяльність, у них наявне календарно-тематичне планування, що відповідає освітнім програмам закладу та навчальним програмам з предметів. Майже всі педагоги закладу під час розробки календарно-тематичного планування враховують рекомендації Міністерства освіти і науки України. Під час опитування 66% зазначили, що при розробці КТП спираються на власний досвід, 73% - користуються зразками, що пропонуються фаховими виданнями, 50% - використовують розробки з інтернет-сайтів та блогів та (або) розробляють спільно з колегами, ще майже 11% опитаних користується досвідом, який запозичений у колег. Педагоги змінюють порядок вивчення тем відповідно до освітніх потреб здобувачів освіти.

      Більшість педагогічних працівників аналізують ефективність календарно-тематичного планування та враховують результати цього аналізу при подальшому плануванні діяльності. Проте календарно-тематичне планування, скопійоване з інтернет-сайтів та блогів, фахових видань не враховує специфіку закладу, що не сприяє поліпшенню якості освітньої діяльності. 

      Спостереження за навчальними заняттями показали, що в своїй діяльності переважна більшість педагогічних працівників застосовують освітні технології, спрямовані на формування ключових компетентностей: спілкування державною мовою, компетентності в галузі природничих наук, культурна компетентність, навчання впродовж життя. Частина педагогів звертає увагу на формування громадянської та екологічної компетентності здобувачів освіти, деякі з педагогів формують ініціативність та підприємливість у здобувачів освіти. Учителі складають індивідуальні завдання, надають здобувачам освіти консультації, перевіряють роботи, аналізують результати навчання. У період карантинних обмежень педагогічні працівники використовували різні технології та ресурси для дистанційного навчання: онлайн-уроки, ігрові онлайн-сервіси, онлайн -тести та завдання.

       У 2022/2023 навчальному році індивідуального навчання та інклюзії в закладі освіти не було.

       Анкетування показало, що більшість педагогічних працівників поширює власний педагогічний досвід різними способами: публікації на сайті закладу освіти (20%), у матеріалах та виступах конференцій (27%), у професійних спільнотах (33%), на освітніх онлайн-платформах (6%). Водночас майже 40% опитаних не мають оприлюднених розробок.

       Переважна більшість учителів використовують зміст навчального предмету для формування суспільних цінностей, виховання патріотизму у здобувачів освіти в процесі їх навчання, виховання та розвитку. Результати спостережень за навчальними заняттями свідчать про те, що вчителі наскрізно будують процес виховання: бесіди під час уроків, створення ситуацій, які вчать давати характеристику подіям, формують громадянські цінності. Під час проведення навчальних занять вчителі поєднують виховний процес з формуванням ключових компетентностей здобувачів освіти, почуття патріотизму та поваги до державної мови культури, традицій українського народу.

         Переважна більшість учителів використовують ІКТ в освітньому процесі. Педагогічні працівники використовують інформаційно - комунікаційні технології на різних етапах навчальних занять: для мотивації освітньої діяльності здобувачів освіти, вивчення нового матеріалу, узагальнення вивченого, на етапі рефлексії. Спостереження за навчальними заняттями показало, що педагоги застосовують для активізації навчально-пізнавальної діяльності здобувачів освіти презентації, відеоролики, онлайн тестування та ігри, візуальні повідомлення. Розвиток інформаційно-комунікаційних компетентностей педагогів забезпечений шляхом онлайн навчання та самоосвіти вчителів на курсах, платформах, проведенням майстер-класів для колег.

Перелік тверджень

Постійно

Часто

Іноді

Ніколи

Мультимедійне обладнання

17%

44%

33%

6%

Компютерна техніка та програми

33%

56%

11%

0%

Інтернет

72%

28%

0%

0%

      На засіданні педагогічної ради (протокол №3 від 27.12.2022) розглядалося питання про підведення підсумків та визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників відповідно Порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників, яке затверджене в закладі освіти. На цьому ж засіданні затверджено План підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2023 рік. Відповідно до нього педагогічні працівники пройшли та планують пройти курси на базі КВНЗ ВАБО. Як свідчать результати анкетування педагогів, більшість для професійного зростання обирає методичні аспекти викладання предметів (93%), використання 1КТ в освіті (66%), організацію інклюзивного навчання (13%), форми організації освітнього процесу (53%). Результати анкетування свідчать про те, що підвищення кваліфікації переважної більшості педагогів відбувалося за такими формами: курси КВНЗ ВАБО (100%), самоосвіта (100%), вебінари (53%), онлайн-курси (80%).  Це свідчить, що учителі підвищують свою педагогічну майстерність, використовуючи різноманітні форми. Свідоцтва та сертифікати про підвищення кваліфікації зберігаються в особових справах педагогічних працівників.

     У закладі освіти впроваджується інноваційна діяльність. Педагогічні працівники залучають здобувачів освіти до інноваційної діяльності.

Проте результати впровадження інноваційних проєктів протягом року не обговорювалися на засіданнях циклових методичних комісій та педагогічної ради закладу.

       За результатами анкетування встановлено, що більша половина опитаних здобувачів освіти вважає, що їхня думка вислуховується і враховується вчителями під час проведення уроків (55%), 35% здобувачів освіти вказали, що їхня думка враховується лише з окремих предметів, 10%  - що більшість вчителів нав'язують свою думку як єдину правильну. Це свідчить про те, що вчителі не завжди використовують принципи педагогіки партнерства та демократичний стиль у спілкуванні «учитель-учень».

    У закладі освіти діє учнівське самоврядування, представники якого беруть участь у діяльності закладу освіти.

Перелік тверджень

Так

Переважно так

Переважно ні

Ні

Учителі мене підтримують

55%

39%

6%

0%

Учителі вірять у мене і мої успіхи

63%

31%

6%

Учителі мене поважають

37%

63%

0%

0%

На моє прохання учителі мені допомагають

68%

32%

0%

0%

    Педагогічним працівникам вдалося налагодити ефективну співпрацю з батьками з питань організації освітнього процесу. У розв’язанні проблемних ситуацій з дитиною батьки найчастіше розраховують на класного керівника (97%), практичного психолога (22%), керівника (21%), педагогів (17%). Незначна кількість респондентів розраховує на інших батьків, соціального педагога, заступника.

     Анкетування показало, що переважна більшість батьків отримує інформацію про діяльність закладу з інформації класного керівника (92%), на батьківських зборах (58%,) із спільноти в соціальних мережах (56%) та на сайті (35%). Класні керівники планують батьківські збори та інші заходи, що забезпечують конструктивну співпрацю педагогів з батьками. Налагоджено комунікування батьків та педагогів за допомогою онлайн - ресурсів. Батьки, учасники опитування, зазначили, що педагоги закладу освіти забезпечують зворотній зв`язок: завжди (72%), переважно так ( 17%).

        Для активної співпраці між педагогами у закладі проводяться різноманітні методичні заходи: діє методична рада, відбуваються засідання шкільних методичних одиниць, предметні інтегровані тижні, декади показових уроків, майстер-класи для колег. 93% педагогiчних працiвникiв, якi брали в анкетуванні, зазначили, що у закладi cтворені вci умови для спiвпрацi.

      Результати спостереження за навчальними заняттями та освітнім процесом, проведеного анкетування свідчать про те, що педагоги закладу переважно діють на засадах академічної доброчесності, а саме: під час професійної діяльності роблять посилання на використані джерела інформації; надають правдиву інформацію про результати власної навчальної діяльності; здійснюють контроль за дотриманням академічної доброчесності здобувачами освіти, інформують про види відповідальності за її порушення; вчать школярів вказувати літературу при підготовці повідомлень, намагаються контролювати самостійність у виконанні робіт.

   В анкетуванні педагогічні працівники зазначили, що у своїй професійній діяльності вказують використанні джерела інформації, 86% проводять бесіди з дітьми щодо дотримання академічної доброчесності, 47% знайомлять з основами авторського права, 60% розробляють індивідуальні завдання з метою унеможливлення списування.

    На сайті закладу освіти розміщено Положення про академічну доброчесність, затверджене наказом керівника. На засіданнях педагогічної ради розглядалося питання щодо роботи комісії з питань етики та академічної доброчесності. Педагоги ознайомили з Положенням про академічну доброчесність здобувачів освіти під час виховних годин, на заняттях, під час проведення бесід.

     Анкетування здобувачів освіти показало, що лише 16%  зазначили, що з ними регулярно проводяться бесіди про важливість дотримання академічної доброчесності, неприпустимість списування та плагіату, необхідності вказувати джерела інформації, які використовуються;  52% опитаних здобувачів освіти відповіли, що бесіди проводиться нерегулярно, 10% показали, що  такі бесіди проводилися лише на початку року, 10% - відзначили, що дані заходи не проводилися і 10% -показали, що не розуміють про що йдеться. Проте в річному плані роботи не заплановано проведення аналізу щодо дотримання учасниками освітнього процесу принципів академічної доброчесності, про об’єктивність тематичного та семестрового оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти.

   Управлінські процеси закладу освіти

     У закладі освіти Стратегія розвитку розроблена на період 2022-2027 рр., схвалена педагогічної радою (протокол №3 від 16.12.2021 року), затверджена засновником. Документ чітко структурований з визначенням стратегічних напрямів, принципів, місії, візії, цінностей, завдань та ресурсів розвитку закладу освіти . Стратегія розвитку відповідає особливостям та умовам діяльності закладу освіти, з конкретними завданнями, визначеними термінами виконання.

        Річний план роботи закладу освіти реалізує Стратегію розвитку, враховує освітню програму, структурований за напрямами: освітнє середовище, система оцінювання здобувачів освіти, педагогічна діяльність педагогічних працівників гімназії, управлінські процеси з додатками, містить аналіз діяльності закладу освіти за попередній 2022/2023 н.р.

     Формування щорічного планування здійснюється робочою групою, яка вивчає запити батьків, здобувачів освіти, матеріально-технічну базу, профільність навчання тощо. Проєкт схвалюється на засіданні педагогічної ради та затверджується наказом керівника закладу освіти. Проте його виконання епізодично  вiдстежуеться на нарадах при директоровi, корективи вносяться протягом навчального року.

   Дiяльнiсть педагогiчноi ради ліцею спрямована на реалiзацiю рiчного плану роботи. На засіданнях педагогічної ради розглядаються актуальні питання та напрями освітньої діяльності: схвалення Стратегії розвитку закладу, річного плану роботи, освітньої програми, зміни до них та оцінювання результатів їх виконання, Правил внутрішнього розпорядку, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу, орієнтовного плану підвищення кваліфікації; питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, професійної майстерності; приймаються рішення щодо вдосконалення й методичного забезпечення освітнього процесу; розглядаються інші питання, віднесені законом та Статутом закладу до її повноважень.

Майже вci опитанi педагогiчнi працiвники (91 %) вважають роботу педагогiчноi ради системною та ефективною, вiдмiчають, що рiшення на її засiданнях приймаються колегiально i демократично. На засіданнях педради розглядаються актуальні питання за напрямами освітньої діяльності.

     У закладі освіти сформована та функціонує внутрішня система забез-печення якості освіти. Розроблено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, погоджене педагогічною радою ( протокол від 20.01.2020 року №3) та затверджено керівником (наказ №14 від 20.01.2020 року). Звітність по якій заслуховувалася на засіданні педради (протокол №8 від 06.06.2022 року), відповідно до оприлюдненого на сайті Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти (далі - Положення), у якому визначено здійснення щорічного комплексного самооцінювання освітньої діяльності, до якого залучатимуться всі учасники освітнього процесу. У Положенні визначено стратегію (політику) та процедури забезпечення якості освіти; систему та механізми забезпечення академічної доброчесності; критерії, правила та процедури оцінювання здобувачів освіти, педагогічних працівників, ресурсного забезпечення закладу освіти, визначено відповідальних за функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Положення включає основні процедури, критерії, показники, методи оцінювання освітніх і управлінських процесів, що використовуються при здійсненні самооцінювання. У Положенні визначені очікувані результати та передбачено вербальний підхід до оцінювання рівня якості освітньої діяльності. У закладі використовуються методи збору інформації для оцінювання якості освітньої діяльності відповідно до процедур Положення, а саме: спостереження, анкетування, відвідування навчальних занять, співбесіди, вивчення документації, моніторинг. Варто зазначити, що в 2022-2023 навчальному році  було проведено комплексний аналіз, на основі якого формується даний документ.

     Керівництво закладу систематично здійснює заходи щодо створення належних умов діяльності закладу. Так, у річному плані роботи закладу освіти передбачені заходи щодо створення належних умов діяльності закладу освіти та покращення матеріально-технічної бази. У журналі реєстрації вхідних, вихідних та внутрішніх документів зареєстровані звернення, офіційні листи та клопотання керівника закладу освіти до відділу освіти, молоді та спорту Томашпільської селищної ради, спонсорів щодо поліпшення умов діяльності закладу освіти.

   У закладі облаштовано укриття, що відповідає сучасним вимогам, внутрішні санвузли,  проведено поточний ремонт харчоблоку та замінено технологічне обладнання.

     Керівництво закладу освіти створює умови щодо формування відносин довіри та конструктивної співпраці між учасниками освітнього процесу. Про це свідчить аналіз анкет педагогічних працівників:

Перелік тверджень

Так

Переважно так

Переважно ні

Ні

Керівництво відкрите для спілкування

93%

7%

0%

0%

Керівництво та педагогічні праці-вники співпрацюють і забезпе-чують зворотний зв’язок щодо їх-ньої праці

100%

0%

0%

0%

Керівництво враховує пропозиції, надані педагогічними працівника-ми щодо підвищення якості освіт-нього процесу

93%

7%

0%

0%

Педагогічні працівники можуть без побоювань висловлювати власну думку, навіть якщо вона не співпадає з позицією керівництва

93%

7%

0%

0%

Розбіжності, які виникли між педагогічними працівниками та керівництвом закладу освіти, вирішуються конструктивно

86%

14%

0%

0%

У закладі освіти застосовуються заходи, що допомагають педаго-гічним працівникам адаптуватись до змін умов праці

80%

20%

0%

0%

Права педагогічних працівників дотримуються в закладі

93%

7%

0%

0%

Керівництво підтримує ініціативи педагогічних працівників щодо розвитку закладу місцевої громади

100%

0%

0%

0%

 Середовище закладу освіти психологічно комфортне для учасників освітнього процесу. Це підтверджує 89% здобувачів освіти. Переважній кількості дітей подобається перебувати у закладі освіти (83%).

     У закладі освіти забезпечується наповнення та перiодичне оновлення iнформацiйних pecypci (вебсайт, сторiнки в соцiальних мережах, iнформацiйнi стенди в примiщеннях). Під час опитування батьки зазначають, що отримують інформацію про діяльність закладу з інформації класного керівника - 92%, на батьківських зборах - 58%, спільноти в соціальних мережах - 56%, сайту - 35%, інтерактивної платформи - 10%. Це свідчить про забезпечення в різний спосіб закладом освіти доступу до інформації про діяльність  для батьківської громадськості.

      Штат закладу освіти повністю укомплектований кваліфікованими педагогічними та іншими працівниками, відповідно до штатного розпису та освітньої програми. Так, усі предмети викладаються педагогічними працівниками, які мають відповідний фах. Вакансії педагогічних працівників у закладі освіти відсутні. Години навчального навантаження в закладі освіти розподілені відповідно до фаху педагогічних працівників, штатного розпису  та освітньої програми. Аналіз журналу обліку пропущених і заміщених навчальних занять свідчить, що заміна організовується  фахівцями, але в деяких випадках і нефахівцями, у зв’язку з великим навантаженням деяких фахівців.

     З метою активізації професійної діяльності керiвництво закладу застосовує заходи морального (переважно) та матерiального заохочення до педагогiчних працiвникiв, зокрема премiювання, надання клопотань щодо нагородження грамотами i подяками рiзних piвнів, виносить подяки, сприяє проходженню позачергової атестацiї вчителями. Практично всі опитанi педагогiчнi працiвники (100%) задоволенi мотивацiйними заходами, якi практикуються у ліцеї.

    У закладі освіти створено умови для постiйного пiдвищення квалiфiкацiї педагогiчних працiвникiв. Розроблений та схвалений педагогічною радою  Порядок визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників (протокол від 27.12.2022 №3). Розроблений, затверджений та оприлюднений на сайті закладу орієнтовний план підвищення кваліфікації з урахуванням пропозицій педагогічних працівників (2022, 2023 роки).

   На засіданнях педагогічної ради розглядається питання щодо визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічними працівниками, схвалюється кількість годин з підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Bci опитанi педагогiчнi працiвники вважають, що у ліцеї cтвopeнi умови для постiйного пiдвищення квалiфiкацiї педагогiв, чергової та позачергової атестацii, добровiльної сертифiкацiї. Переважна більшість опитаних педагогів вказують на відсутність жодних перешкод щодо їхнього професійного розвитку (60%), проте 53% вказали, що недостатня матеріально-технічна база перешкоджає їх професійному розвитку.

     Bci опитанi вчителi, переважна кількість батьків (88 %) та здобувачі освіти (84 %) вважають, що їхнi права у ліцеї не порушуються.

     Лише 26% опитаних батькiв зазначають про врахування iхньої думки пiд час прийнятгя управлiнських рiшень, 60% - вважають, що враховують частково. Думка здобувачів освіти також важлива для прийняття управлінських рішень щодо оформлення та дизайну навчальних кабінетів та інших приміщень (22%), щодо  дозвілля (13%), режиму роботи (16%). Проте 50% опитуваних школярів зазначили, що їхня думка не враховувалась в жодному з варіантів.

     У закладі освіти дiють органи громадського самоврядування: профспілка працівників освіти, батькiвськi комiтети, учнiвське самоврядування, Представники учнiвського самоврядування входять до складу з питань академічної доброчесності, залучались до розроблення правил поведiнки для здобувачів освіти, планування та проведення виховних заходiв тощо.

      Активність участі здобувачів освіти в різних ініціативах розприділилася наступним чином:

Перелік тверджень

Постійно

Часто

Іноді

Ніколи

Які організовуються в класі

38%

19%

31%

12%

Які стосуються закладу освіти

18%

29%

35%

18%

Ініціативи на рівні громади

12%

12%

16%

59%

     Результати анкетування здобувачів освіти засвідчують, що в закладі освіти організовуються різні позаурочні заходи: екскурсії - 20%, майстер-класи - 5%, пікніки на природі - 50%, походи в кіно, спортивні свята - 60%.

   Режим роботи закладу враховує потреби учасників освітнього процесу, особливості діяльності. Це підтверджують практично всі опитані батьки (94%), які задоволені організацією освітнього процесу. Розклад занять задовольняє переважну бiльшiсть опитаних здобувачів освіти. Проте 27% опитаних здобувачам освіт не подобається наявність 7-х уроків.

   У розкладі навчальних занять забезпечено рівномірний розподіл навчального навантаження з урахуванням вікових особливостей школярів та санітарно-гігієнічних норм.

      Потреби у розробленні індивідуальних освітніх траєкторій в цьому році в закладі освіти не було.

       Керівництво закладу забезпечує реалізацію заходів щодо формування академічної доброчесності та протидіє фактам її порушення. Для попередження недотримання норм та правил академічної доброчесності в закладі освіти розроблено комплекс профілактичних заходів: інформування здобувачів освіти, педагогічних працівників та батьків про необхідність дотримання правил академічної доброчесності, професійної етики; розповсюдження методичних матеріалів; посилення контролю учителів, керівників циклових методичних комісій з предметів щодо правильного оформлення посилань та джерел інформації у разі запозичення ідей, тверджень, відомостей тощо. У закладі розроблене та оприлюднене Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу (далі - Положення), яке схвалене педагогічною радою (протокол від 20.01.2020 №3) та затверджене наказом керівника закладу освіти від 20.01.2020 №15. Положення передбачає порядок виявлення та встановлення фактів порушення, види відповідальності педагогічних працівників та здобувачів освіти за порушення академічної доброчесності. Відповідно до Положення та з метою виконання його норм в закладі створена комісія з питань академічної доброчесності. Здобувані освіти та педагогічні працівники поінформовані щодо дотримання академічної доброчесності через різні форми комунікації: в усній формі, шляхом розміщення відповідної інформації на стенді у кожному кабінеті, на сайті закладу освіти.

    Анкетування здобувачів освіти показало, що лише 16% здобувачів освіти зазначили, що з ними регулярно проводяться бесіди про важливість дотримання академічної доброчесності: неприпустимість списування та плагіату, необхідності вказувати джерела інформації, які використовуються;  52% опитаних відповіли, що бесіди проводяться нерегулярно, 10% показали, що  такі бесіди проводилися лише на початку року, 10% - відзначили, що дані заходи не проводилися і 10% -показали, що не розуміють про що йдеться.

     Усі опитані педагогічні працівники забезпечують академічну доброчесність через дотримання Положення, норм законодавства України, загальноприйнятих етичних норм, принципів демократизму, законності, відкритості й прозорості, поваги та взаємодовіри, відповідальності за порушення академічної доброчесності, створення завдань, які унеможливлюють списування, дотримання правил посилання на джерела інформації, інформування школярів про дотримання авторського права; проводять бесіди, роз’яснювальну роботу, об’єктивно оцінюють знання та вміння дітей, інформують здобувачів освіти про основні принципи академічної доброчесності й дотримання їх норм.

    Керівництво закладу забезпечує проведення в різних формах освітніх та інформаційних заходів, спрямованих на формування в учасників освітнього процесу негативного ставлення до корупції, а саме: під час бесід, позаурочних заходів, на навчальних заняттях, на зустрічах з юристами,  через електронні ресурси, індивідуальну роботу, з використанням циклу антикорупційних матеріалів, які розроблені студією онлайн-освіти EdEra.

    Так, 72% опитаних педагогічних працівників вважають, що заходи, спрямовані на протидію корупції, проводяться з усіма учасниками освітнього процесу.

    Бiльшiсть опитаних злобувачiв освiти відначили, що їх інформують з даного питання на уроках (37%), під час позаурочних заходів (5%), через бесіди (37%), електронні ресурси (5%) тощо. Проте 42% опитаних здобувачів повідомили, що їх практично не інформують з цього питання.

   Результати спостереження за навчальними заняттями та освітнім процесом, проведеного анкетування свідчать про те, що педагоги закладу переважно діють на засадах академічної доброчесності, а саме: під час професійної діяльності роблять посилання на використані джерела інформації; надають правдиву інформацію про результати власної навчальної діяльності; здійснюють контроль за дотриманням академічної доброчесності здобувачами освіти, інформують про види відповідальності за її порушення; вчать здобувачів освіти вказувати літературу при підготовці повідомлень, намагаються контролювати самостійність у виконанні робіт.

ЗАВДАННЯ ЛІЦЕЮ НА 2023/2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Спрямувати зусилля на реалізацію таких навчально- методичних проблеми: "Використання інноваційних технологій навчання та виховання з метою формування життєво-компетентної особистості".

З цією метою:

  • Забезпечити якісну роботу методичної ради, методичних об’єднань та творчих груп ліцею.
  • Сприяти впровадженню в практику роботи закладу сучасних освітніх технологій, передового педагогічного досвіду вчителів ліцею, ТГ,  області, держави.
  • Проводити системний, цілеспрямований моніторинг усіх напрямків освітнього процесу ліцею.
  • Підвищити особисту відповідальність кожного члена педагогічного колектива за якість та результативність роботи.
  • Продовжити роботу з подальшої інформатизації освітнього процесу, оволодівати інструментами дистанційного навчання. Забезпечити якісне та своєчасне наповнення необхідною інформацією системи управління освітою (ІСУО).
  • Забезпечити виконання плану проходження вчителями ліцею курсів підвищення кваліфікації на 2023/2024 навчальний рік.
  • У відповідності з планом атестації педагогічних працівників на 2023/2024 навчальний рік провести атестацію вчителів у відповідності до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого  наказом МОН України від 06.10.2010 №930 зі змінами.
  • Створити необхідні умови для активної роботи з обдарованими здобувачами освіти  шляхом залучання їх до участі в інтелектуальних конкурсах, предметних олімпіадах різних рівнів, змаганнях, роботі МАН  тощо.
  • Продовжити роботу по формуванню в ліцеїстів навичок здорового способу життя. Створити умови для оздоровлення та відпочинку дітей пільгового контингенту.
  • Забезпечити соціальний захист здобувачів освіти та працівників ліцею.
  • Підвищити ефективність роботи з попередження дитячого травматизму як під час освітнього процесу так і поза межами ліцею.
  • Забезпечити якісну підготовку випускників ліцею до складання зовнішнього незалежного оцінювання.
  • Спрямовувати виховну роботу на формування в дітей та молоді любові до Батьківщини, загальнолюдських  якостей.
  • Популяризувати культурне розмаїття, історичну спадщину країни, рідного краю; формувати історичну пам’ять підростаючого покоління; забезпечити духовну єдність поколінь.
  • Сприяти формуванню духовно-моральних взаємин між усіма учасниками освітнього процесу, толерантного ставлення до представників інших народів, культур і традицій, до однолітків, батьків, інших людей; вихованню пошани та любові до культурного спадку свого народу та мистецтва, культивуванню кращих рис української ментальності: працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи.
  • Активізувати застосування сучасних форм і методів правової та превентивної освіти, формуванню здорового способу життя, фізичного розвитку і культури, спрямованих на формування сталої відповідальної поведінки, імунітету до негативних впливів соціального оточення.
  • Продовжити зміцнювати та вдосконалювати навчально-матеріальну базу ліцею, залучивши як бюджетні так і позабюджетні кошти. 
  • Забезпечити інтеграцію дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітній простір шляхом створення умов для їх навчання в інклюзивних класах.
  • Залучати педагогічний та учнівський колектив ліцею до інноваційної діяльності.

                      Звіт директора закладу освіти за 2021-2022н.р.

Наша країна переживає  дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни - на своєму вчительському трудовому фронті. Працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків і вже цим наближають перемогу.

     Відповідно до наказу МОН України від 23.03.2005 №178 “Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю” у червні кожен керівник навчального закладу щороку звітує про свою діяльність на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету  та громадськості.

    У своїй роботі протягом звідного періоду я керувалася статутом закладу освіти, правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками керівника закладу, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

1. Загальна інформація про заклад освіти

      Рожнятівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Томашпільської селищної ради — заклад загальної середньої освіти, який знаходиться в комунальній власності Томашпільської селищної ради Вінницької області. Управління і фінансування здійснюється відділом освіти, спорту, культури та туризму  Томашпільської селищної ради.

   У 2021-2022 н.р. у закладі освіти працювало 17 педагогічних працівники і 14 працівників з числа обслуговуючого персоналу (2 чоловіки працюють сезонно, в період опалювального сезону).

    У цьому навчальному році навчання завершують 81 здобувач освіти у 11-и класах. У 10 клас плануємо набрати 8 здобувачів освіти. До 1 класу у 2022-2023 навчальному році піде 8 школярів, які будуть навчатися за програмою Нової української школи.

2. Кадрове забезпечення

   У 2021-2022 н.р. штатними працівниками Рожнятівська ЗОШ І-ІІІ ступенів була забезпечена на 100%. Розстановка педагогічних кадрів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників.

  Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому кожен учитель нашого закладу вміє працювати з комп’ютером, використовує нові інформаційно-комунікаційні технології, ефективно забезпечуючи освітній процес. Широко використовуються комп'ютерний клас, ноутбуки, проектори, інтерактивні дошки, телевізори, принтери.

  Якісний склад педагогічних працівників:

Учителів вищої кваліфікаційної категорії – 6;

І кваліфікаційної категорії – 6;

ІІ кваліфікаційної категорії– 2;

спеціаліст – 3

Мають педагогічне звання «Старший учитель» - 4 учителі.

3. Методична робота

       Відповідно до річного плану роботи закладу у 2021-2022 н.р. педагогічний колектив працював згідно до вимог статей Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", Указів Президента України "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні", "Про Національну доктрину розвитку освіти", спрямованих на подальший розвиток освіти, створення умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти. У 2021-2022 навчальному році педагогічний колектив працював над науково-методичною проблемою “Використання інноваційних технологій навчання та виховання з метою формування життєво - компетентної особистості»”.      Розв’язання проблеми і завдань закладу освіти, затверджених на навчальний рік, дозволило шкільному колективу досягти певних успіхів у забезпеченні якості освітніх послуг, створенні умов для навчання і виховання здобувачів освіти.

    Особливістю 2021-2022 н.р. у закладі була організація освітнього процесу в умовах дотримання протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID - 19. Затверджено “Типовий порядок організації освітнього процесу в Рожнятівській ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2021-2022 н.р. в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID – 19.

    Надзвичайною особливістю роботи закладу у 2021-2022 н.р. було проведення освітнього процесу в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022, викликаного початком повномасштабної російсько-української війни. Міністерство освіти і науки України листом від 25.02.2022 №1.3276/22 рекомендувало тимчасово призупинити освітній процес. Тому у закладі було видано наказ від 25.02.2022 №5 “Про оголошення канікул в умовах воєнного стану” та оголошено канікули для здобувачів освіти 1-11 класів з 28.02.2022 р. по 13.03.2022 р. і внесено зміни до структури навчального року. З 14 березня і до завершення навчального року освітній процес у закладі відбувався з використанням дистанційних форм навчання. Використовувалися всі наявні ресурси, у тому числі  навчальні матеріали “Всеукраїнської школи онлайн”, підручники, психологічні хвилинки, руханки.

   Незважаючи на усю складність освітнього процесу у 2021-2022 н.р. освітні навчальні програми виконані повністю.

Протягом року у закладі освіти діяли  методичні об’єднання:

- методичне об’єднання вчителів початкових класів (керівник Кавка Л.М.);

- методичне об’єднання вчителів що викладають фізичну культуру (керівник Очеретна Є.Б.);

- асоціація вчителів гуманітарного циклу (керівник Габрілевич Л.Г.);

- асоціація

- методичне об’єднання класних керівників (керівник Шайдаюк Л.В.).

     Кожне з методичних об’єднань проводило засідання згідно попередньо складеного графіка, які охоплювали актуальні питання щодо організації та покращення якості освітнього процесу в закладі.

    Протягом 2021-2022 н.р. належна увага з боку керівництва закладу освіти приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників.

    Педагогічні працівники закладу постійно брали участь у онлайн вебінарах, семінарах, тренінгах, конференціях.

      Згідно перспективного та річного графіка проходження курсової перепідготовки у 2021-2022 н.р. на базі Вінницької академії безперервної освіти курсову перепідготовку (дистанційно) пройшли вчителі: Свентух Г.І.,  Слободянюк Л.П., Габрілевич Л.Г., Шайдаюк Л.В., Очеретна Є.Б., Коваль Т.М.,

Сеник М.М., Бануляк Т.В., Прадівляна Т.В.

      До кінця 2022 року заплановано проходження курсової підготовки вчителями: Бойко О.П., Мрачковська Г.С.,  Білоочко Л.В., Коритчук Г.А., Балинський О.С., Пірус І.П., Єпур О.П., Кавка Л.М.

       Усі педагогічні працівники, які у новому 2022-2023 н.р. будуть викладати у 5 класі (НУШ), пройшли підвищення кваліфікації у грудні, як вчителі, які реалізовуватимуть новий Державний стандарт базової середньої освіти.

Згідно перспективного та річного плану атестації педагогічних працівників у 2021-2022 н.р. успішно пройшли атестацію вчителі закладу:

- Коритчук Галина Анатоліївна, вчитель історії та правознавства, підтверджено кваліфікаційну категорію “Спеціаліст вищої категорії” та педагогічне звання “Старший учитель”;

- Свентух Галина Іванівна, вчитель початкових класів, присвоєно кваліфікаційну категорію “Спеціаліст вищої категорії” та підтверджено педагогічне звання “Старший учитель”;

- Габрілевич Людмила Григорівна, вчитель зарубіжної літератури, присвоєно кваліфікаційну категорію “Спеціаліст першої категорії”;

- Очеретна Євдокія Борисівна, вчитель початкових класів, підтверджено кваліфікаційну категорію “Спеціаліст”.

      Для організації проведення методичної роботи з педагогічними працівниками постійно використовуються нові технології: з використанням таблиць, ведуться методичні картки вчителів, заповнюються звіти про підсумки навчання та відвідування здобувачами освіти, планується робота шкільних методичних об’єднань тощо.

4. Навчальна діяльність здобувачів освіти

     Усі діти шкільного віку в мікрорайоні закладу освіти охоплені навчанням.

Оцінювання навчальної діяльності здобувачів освіти за ІІ семестр та рік здійснювалося відповідно до Методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021-2022 н.р., затвердженими наказом МОН України від 01 квітня 2022 р., № 290 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021-2022 навчального року”.

     По завершенню 2021-2022 н.р. здобувачі освіти 1- 10 класів переведені до наступного класу, 7 здобувачів освіти 11 класу випущено із закладу.

       Велика увага приділялася роботі з обдарованими дітьми.

У рамках реалізації комплексної програми  “Обдарована дитина” у Рожнятівській ЗОШ І – ІІІ ступенів у 2021-2022 н.р.:

1.Постійно поповнювався шкільний інформаційний банк даних «Обдарованість».

2. Забезпечено участь школярів у І етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

3. Здобувачі освіти залучалися до участі у різноманітних конкурсах.

     Проте у цьому навчальному році активності школярів у олімпіадах, конкурсах заважали епідеміологічна обстановка та введення воєнного стану в Україні.

Здобувачі освіти взяли участь у І і ІІ другому етапах Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика.

4. Відділом освіти залучені спонсорських коштів для заохочення переможців конкурсів, олімпіад. Здобувачка освіти 9 класу отримала 500 грн. за перемогу в ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з біології (вч. Бойко О.П.).

5. Державна підсумкова атестація. Зовнішнє незалежне оцінювання

     У 2021-2022 н.р. відповідно до нормативно-правових актів, здобувачів загальної середньої освіти звільнено від проходження державної підсумкової атестації (Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти”від 24 березня 2022 року№2157 І-Х; наказ МОН України від 28.02.2022 №242 “Про звільнення від державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021- 2022 навчальному році”, затверджений у Міністерстві юстиції України 03 березня 2022 року за №283/37619). У відповідній графі додатку про освіту робиться запис “ звільнений(а)”.

     У 2021-2022 н.р. здобувачів освіти 11 класу теж звільнено від проходження ДПА. Проте всі випускники були вчасно зареєстровані на проходження ЗНО -2022. Але режим воєнного стану вніс свої корективи, і реєстрація на ЗНО дає змогу одинадцятикласникам пройти мультипредметний тест (українська мова, історія України, математика) у липні 2022 року для вступу до вищих навчальних закладів. Бажання складати МПТ виявили 6 здобувачів освіти.

6. Виховна та позакласна робота

      Педагоги закладу освіти глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація дітей, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі закладу освіти залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу.

     Уся виховна робота у закладі освіти у 2021 -2022 н.р. була спрямована на виконання завдань, поставлених Конвенцією про права дитини, Законами України “Про охорону дитинства”, ”Про освіту”, Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “ Нова українська школа” на період до 2020-2029 років.

     Виховна діяльність закладу освіти була спланована за тижнями:

- тиждень рідної школи;

- тиждень фізкультури та спорту;

- тиждень «Стоп! Булінг!»;

- тиждень миру;

- тиждень вдячності;

- тиждень книги;

- тиждень українського козацтва;

- тиждень «Країна, в якій я живу»;

- тиждень «Планета дитинства»;

- тиждень української писемності та мови;

- тиждень скорботи;

- тиждень здоровя;

- тиждень доброчинності;

- тиждень правової освіти;

- тиждень народознавства;

- тиждень новорічних та різдвяних див;

- тиждень національної єдності;

- тиждень «Єдина моя Україна»;

- тиждень благодійності;

- тиждень профорієнтації;

- тиждень пам’яті Героїв Небесної Сотні;

- тиждень «Роде наш красний»;

- тиждень веснянки;

- тиждень шевченківских днів;

- тиждень «Мій край – моя історія жива»;

- тиждень безпеки;

- тиждень толерантності;

- тиждень екології;

- тиждень «Моя калинова Україна»;

- тиждень сімї;

- тиждень вишиванки;

- тиждень «Школо, допобачення».

      У закладі освіти у 2021-2022 н.р. було організовано такі форми роботи:

-  свято першого дзвоника “Перший дзвінок” (1-11 кл.);

-  тематичні виставки «Булінг! Стоп!», «Голуб миру» тощо;

- Козацькі забави;

- світле свято Новий рік.

    Здобувачі освіти із задоволенням брали участь у проведенні предметних тижнів:

- тиждень у початкових класах (“Кольоровий тиждень” (вч. Очеретна Є.Б.);

- тиждень зарубіжної літератури 5-11 класи (вч. Габрілевич Л.Г.);

- тиждень права (вч. Коритчук Г.А.).

7. Правовиховна робота

     У закладі освіти у 2021-2022 н.р. із здобувачами освіти було організовано такі форми правового навчання і виховання:

- тематичні загальношкільні лінійки та класні години;

- бесіди на правову тематику;

- уроки правознавства;

- індивідуальні бесіди з важковиховуваними дітьми;

- відвідування проблемних сімей вдома.

    Практичним психологом та соціальним педагогом Бануляк Т.В., класними керівниками проводяться бесіди із здобувачами освіти групи ризику та дітьми, які потрапили у складні життєві умови. Та все ж за навчальний рік траплялися випадки протиправної поведінки здобувачів освіти, зокрема агресивна поведінка.

   У період воєнного стану особлива увага зверталася на необхідність психологічної підтримки дітей. Для цього використовувалися відповідні матеріали, що розміщувалися на сайті МОН України та інших ресурсах в мережі Інтернет.

8. Соціальний захист

     Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у закладі освіти, проводиться згідно діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки здобувачів освіти пільгових категорій.

Кількість дітей у них становить:

-  позбавлених батьківського піклування – 1;

- інвалідів – 1;

- малозабезпечених – 3 (сімей 3);

- багатодітних – 25 (10 сімей);

      Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації закладу. Для них було організовано  новорічні заходи з подарунками, подарунки за кошти центру соціальних служб для молоді.

    За кошти Томашпільської селищної ради, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти з малозабезпечених сімей (відповідно довідки), здобувачі початкової школи отримували одноразове безкоштовне гаряче харчування у шкільній їдальні з розрахунку 20 грн. за обід.

9. Співпраця з батьками

     Виховання здобувачів освіти у закладі і сім'ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для розвитку школяра.        Батьки є соціальним замовником закладу освіти, а тому беруть  участь у освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних зі світом захоплень, родинними святами.

       Класні керівники тісно співпрацюють з сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень.

10. Збереження і зміцнення здоров'я здобувачів освіти та працівників

    Медичне обслуговування здобувачів освіти та працівників закладу організовано відповідно до нормативно-правової бази.

        Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки здобувачів  освіти підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по закладу (від 03

вересня 2021 року №122).

        Медичне обслуговування працівників закладу здійснюється на базі Томашпілької центральної районної поліклініки. Ми щорічно проходимо медичний огляд до початку нового навчального року. Кухар проходить медогляд 2 рази на рік. Проходження медогляду фіксується у медичних книжках відповідного зразка, які зберігаються у особових справах працівників.

11. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

      Робота охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму у побуті і під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України “Про охорону праці”, “Про дорожній рух”, “Про пожежну безпеку”, державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації закладу.

        На початку навчального року, напередодні канікул проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед здобувачів освіти. Регулярно проводяться цільові інструктажі з школярами перед екскурсіями, спортивними змаганнями.

У закладі освіти є в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалося на нарадах при директорі. У закладі освіти розроблено заходи щодо попередження травматизму здобувачів освіти, проводиться відповідна робота і з учителями та обслуговуючим персоналом.

       Причина виникнення травм з'ясовується, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

12. Фінансово-господарська діяльність

    Будівля закладу освіти прийнята в експлуатацію у 1974 році. Але незважаючи на немалий вік, адміністрація закладу разом з колективом, батьками постійно працює над удосконаленням і зміцненням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб закладу освіти проводиться за рахунок спонсорських,  батьківських коштів та педагогічних працівників.

     Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, авансу.

     У цьому навчальному році матеріально-технічну базу закладу було поповнено принтером, ноутбуком, телевізором, меблями для 1 класу НУШ.

    Незважаючи на складність усієї ситуації у 2021-2022 н.р.,  колектив закладу освіти продовжує приділяти увагу естетичному оформленню  закладу. Подвір'я  прибране, доглянуте; підрізано дерева, кущі, покошено газони. Фарбується спортивний майданчик, біляться бордюри. Висаджено квіти на квітниках.

13. Управлінська діяльність

     Управління закладом освіти здійснюється згідно річного плану роботи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у закладі і заснована на взаємодії усіх ланок та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та взаємовдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток закладу.

      У  закладі освіти є в наявності  усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність у загальноосвітньому навчальному закладі. З підключенням школи до мережі Інтернет, стало можливим  користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України , департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА, сайтами інших закладів освіти, що дає можливості оперативно користуватися інформацією, знайомитися новими документами.

    Новими документами, якими керуємося в управлінській діяльності, є листи Міністерства освіти і науки України від 25.02.2022 №1/3278-22 “Про режим управління” та від 07.03.2022 №1/3378-22 “Про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану”. Відповідно до статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” одним із заходів правового режиму воєнного стану було використання у ІІ семестрі потужностей та трудових ресурсів закладу, зміна режиму роботи , умов праці відповідно до законодавства про працю.

   Управлінські рішення приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи. Намагаюся створювати такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива підтримується.

   У своїй роботі з працівниками закладу освіти я дотримуюся партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються і виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. У кожному із працівників закладу освітим бачу, насамперед, особистість в усьому розмаїтті її людських якостей. Використовую такі методи керівництва як порада, похвала, особистий приклад.

Прагну, щоб у закладі освіти було наявне творче вирішення справ.

Дякую усім за плідну роботу у 2021-2022 н.р.

Звіт директора закладу освіти за 2018-2019н.р.

Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб підвести підсумки роботи колективу закладу, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2018- 2019 навчального року.

        Керуюся Положен­ням про порядок звітування директора  перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування закладу освіти щодо своєї діяльності на посаді протягом навчаль­ного року, яке було затверджено наказом №178 від 23.03.2005 року Міністерством освіти і науки України.

Заходи щодо забезпечення обов’язкової загальної середньої освіти

      Рожнятівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  Томашпільської районної ради  Вінницької області  протягом 2018-2019 навчального року працювала  над реалізацією основних положень Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постанов Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 778 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад», від 20.04.2011 № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 23.11.2011 № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», з урахуванням вимог Концепції профільного навчання в старшій школі, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 11.09.2009 № 854, державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПІН 5.2.008-01), наказів Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, розпоряджень голови обласної державної адміністрації, голови районної державної адміністрації, резолюції серпневої розширеної колегії освітян району, інших нормативних документів щодо розвитку освітньої галузі.

   На початок навчального року в закладі навчалося учнів :

  • в школі І ступеня навчалося  25 учнів у 4 класах;
  • в школі ІІ  ступеня навчалося  47  учнів у  5  класах;
  • в школі ІІІ ступеня навчалося 16  учнів у  2  класах.
  • Із 1 вересня минулого року по 31 травня  цього ро­ку із закладу вибув 1 учень, прибуло – 0 учнів.

  Таким чином, у  закладі освіти  навчалося  88 учнів, середня наповнюваність класів складала  8,0 учів.

У мікрорайоні закладу мешкають 101 дитина, з них 88 – шкільного віку.

Першокласників  зараховано  6 учнів, відві­дували дошкільну установу  6 дітей.

Колективом закладу вжито заходів щодо збереження контингенту учнів:

  • контроль за відвідуванням занять;
  • індивідуальна робота з учнями та батьками;
  • робота Ради профілактики тощо.

   У закладі освіти протягом років діє система обліку відвідування учнями занять. Щоденно педагог-організатор Коваль Т.М. разом з класними керівниками після першого уроку збирає дані про відсутніх учнів у закладі, уточнює причини відсутності та заповнює шкільну книгу відвідування.

   У поточному році закінчили школу І ступеня та переведені до школи ІІ ступеня  7 учнів, основну школу закінчили 7 учнів, школу ІІІ ступеня закінчило 10 учнів.

За підсумками навчання у 2018-2019 навчальному році Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»  нагороджено 6 учнів.

   Проведено  моніторингові дослідження  навчальних досягнень учнів з основних предметів в 3-11 класах. Якість знань учнів у 2018-2019 навчальному році склала по початковій школі – 73 % ;  по основній школі – 34 %; по  старшій школі  50%;  у цілому  по школі – 52%.

        Питання про працевлаштування випускників 9 та 11 класів знаходилось на постійному контролі адміністрації закладу освіти, аналізувалось та розглядалось на нараді при директорі . Всі випускники 9 класу  продовжують навчання у 10 класі. Випускників 11 класу складають ЗНО.

         На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 10 грудня 2003 року № 811 «Про затвердження Положення про ІВС «Освіта» та Порядку замовле-ння, видачі та обліку документів про освіту державного зразка», відповідно до інформаційно-методичних матеріалів РЦ «Студсервіс» «Порядок замовлення, видачі та обліку документів про освіту для середніх загальноосвітніх навчальних закладів», наказу відділу освіти Томашпільської райдержадміністрації «Про призначення відповідальної особи та підготовку замовлень та виготовлення документів про освіту випускникам загальноосвітніх навчальних закладів Томашпільського району у 2018-2019 н.р.», з метою своєчасного оформлення документів про освіту випускникам 2019 року в школі була створена база даних про випускників 9 та 11 класів на основі Методичних рекомендацій про порядок замовлення, видачі та обліку документів про освіту для середніх навчальних закладів України, підготовлено загальне замовлення на виготовлення персоніфікованих документів про освіту, анкети на кожного випускника 9 та 11 класів за встановленою формою. У 2018-2019 н.р. буде видано 7 свідоцтв про здобуття базової загальної  середньої освіти  та 10 свідоцтів про здобуття повної загальної середньої освіти .

Створення умов для варіативності навчання і вжиті заходи щодо впровадження інноваційних педагогічних  технологій у освітньому процесі

  Початкова школа забезпечує становлення особистості дитини, її інтелектуа-льний, соціальний, фізичний розвиток. Пріоритетом у початковій школі є розвиваючі функції.

   Основна школа дає базову загальну середню освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки дітей, готує до форм подальшого навчання. Згідно варіативної складової учні вивчають предмет «Безпека дорожнього руху».

     Старша школа дає повну загальну середню освіту за універсальним профілем. З варіативного навчання  викладається факультатив «Захисти себе від ВІЛ».

Методична робота

     Організація методичної роботи Рожнятівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ґрунтувалася на глибокому вивченні та аналізі результативності освітнього процесу, рівня професійної підготовки педагогічних кадрів, координувалася курсовою перепідготовкою та іншими формами підвищення кваліфікації.

   З метою вдосконалення методичної роботи з педагогічними кадрами школи у 2018-2019 навчальному році, підвищення рівня навчально-виховної роботи,  здійснення грунтовного аналізу  діяльності педагогічного колективу в цілому та кожного окремо взятого працівника, забезпечення їх готовності до опрацювання проблемних питань педагогічної діяльності, керуючись «Положенням про організацію методичної роботи з педкадрам, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», методичними рекомендаціями щодо роботи закладу освіти у 2018-2019 навчальному році. Виходячи з умов переходу освіти на новий якісний рівень. У школі було організувати методичну роботу до Державного стандарту початкової загальної середньої освіти та Державного стандарту базової і повної загальної  середньої освіти.

   Педагогічні працівники продовжили роботу над єдиною методичною проблемою школи «Формування успішної особистості шляхом впровадження компетентісно-зорієнтованого підходу», сприяли реалізації заходів по роботі над методичною проблемою районного методкабінету «Методична переорієнтація навчально-виховного процесу на особистісно-орієнтоване навчання та виховання».

   Протягом цього навчального року працювала методична рада в складі:

  • Бойко О.П., заступник директора школи з навчально-виховної роботи -голова методичної ради;
  • Свентух Г.І., директор школи – член методичної ради;
  • Кавка Л.М., вчитель початкових клас ів, голова шкільно методичного об’єднання вчителів початкових класів;
  • Шайдаюк Л.В., вчитель німецької мови, голова шкільного методичного об’єднання класних керівників;
  • Білоочко Л.В., вчитель фізики, голова творчої групи вчителів природничо-математичного циклу;
  • Габрілевич Л.Г., вчитель зарубіжної літератури, голова асоціації вчителів гуманітарно-філологічного циклу;
  • Очеретна Є.Б., вчитель основ здоров’я, голова шкільного методичного об’єднання вчителів фізкультури та основ здоров’я.

Проведено п’ять засідань методичної ради, де розглядалися питання пов’язані з організацією освітнього  процесу та обговорювалися сучасні методичні розробки та питання пов’язані з перехідним періодом школи на вищий  організаційний рівень.

   Створено такі методичні одиниці:

  • Шкільне методичне об’єднання вчителів початкових класів.
  • Шкільне методичне об’єднання класних керівників.
  • Творчу групу вчителів природничо- математичного циклу.
  •  Асоціацію вчителів гуманітарно-філологічного циклу.
  •  Шкільне   методичне об’єднання вчителів фізкультури та основ здоров’я.

     Керівники методичних одиниць спланували роботу і проводили її відповідно планування та виникнення загальних потреб.

    Протягом року проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо.

   Одним із пріоритетних напрямків у системі освіти є актуальні проблеми навчання й виховання обдарованих дітей та юнацтва.  Надзвичайно важливо створити спри-ятливе освітнє середовище для всебічного розкриття та реалізації здібних та обда-рованих учнів школи, яке базується на психології успіху дитини. Домінантами в нашому навчальному закладі є культ знань, успіху. Створено чітку структуру пошуку і розвитку обдарованих і здібних дітей, розроблено схему роботи з обдарованими учнями.

     Дана робота неможлива без глибокого, наукового, психологічного, педаго-гічного супроводу.  Тому цілком природним є залучення кращих учителів навчального закладу до роботи з обдарованими та здібними учнями.

     Учні школи брали участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Т.Шевченка, предметних олімпіадах, фестивалі учнівської та вчительської  творчості «Проліски надії-2019», спортивних змаганнях.

      Аналізуючи  участь команди закладу в ІІ турі Всеукраїнських учнівських олімпіадах слід відзначити, що школа зайняла 10 місце  серед шкіл району. Це нижчий результат, ніж торішній 7, тому  вчителям- предметникам необхідно покращити роботу   з обдарованими учнями.

     Найкращі результати показали команди з німецької мови – 1 місце (вч. Шайдаюк Л.В.); фізика – 6 місце; інформатика – 6 місце (вч. Білоочко Л.В.); хімія – 5 місце (вч. Бойко О.П.). Найнижча результативність з правознавства – 16 місце, географії – 12 місце (вч. Коритчук Г.А.), трудового навчання – 15 місце (вч. Бануляк Т.В.),  математики – 12 місце (вч. Мрачковська Г.С.)

     У школі ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для інтелек-туального та духовного розвитку обдарованих дітей. Задоволення їх потреб здійснюється шляхом залучення до різних видів творчості. Робота гуртків, факультативів впливає на інтереси і здібності дитини, а також на формування творчої особистості. У 2018-2019 навчальному році в школі працювали футбольна та волейбольна секції, екологічний, краєзнавчий, німецької мови, інформатики.

     Основний критерій визначення ефективності методичної робо­ти — результатив-ність освітнього процесу.  

        Педагоги закладу активно залучалися до роботи у районних семінарах, засіданнях творчих та ініціативних груп, науково-практичних конференціях тощо. Вони є  керівниками шкільних методичних об’єднань, творчих груп, наставниками молодих учителів. За їх активної участі проходили предметні тижні, методичні засідання, тощо. В організації науково-методичної роботи  вчителі результативно використовували  нормативні документи про освіту, зразки підручників, програм з базових дисциплін, матеріали з досвіду роботи кожного учителя, матеріали діяльності шкільних методичних об’єднань та творчих груп, буклети учителів, науково-методична та психолого-педагогічна література, зразки оформлення шкільної документації, матеріалів на різноманітні конкурси, технічні засоби (комп’ютер, копіювальна техніка).

Було завершено роботу колективу вчителів школи з теми «Використання сучасних освітніх технологій як засіб розвитку творчого потенціалу та життєвої компетентності учня».  Під час роботи над темою робота проводилася за такими напрямками:

- упровадження  сучасних освітніх  технологій  в освітній процес;

 - розвиток потреби до самостійної пізнавальної діяльності учнів;

- особистісно-орієнтоване навчання;

- психологія особистісно орієнтованого навчання;

- навчання учнів працювати з навчальною та допоміжною літературою, іншими джерелами інформації.

      У закладі  активно запроваджувалися сучасні освітні  технології у освітньому  процесі та управлінській діяльністі. Адміністрація закладу використовувала у своїй практичній діяльності інноваційні технології та методи: це й управлінський   моніторинг рівня навчальних досягнень учнів, рейтинг в оцінці роботи вчителя, нетрадиційні форми проведення педагогічних рад та нарад тощо.

Головними завданнями були:

-вивчення, аналіз, оцінка ефективності діяльності вчителів  щодо впровадження методик з формування життєвої компетентності  школярів;

-з’ясування проблем щодо реалізації впровадження Державних стандартів , шляхи вирішення цих проблем;

-оцінювання  ефективності роботи шкільного методичного об’єднання вчителів школи по ключовим аспектам реалізації впровадження Державних стандартів.

Робота з педагогічними працівниками

         У 2018-2019 навчальному році штатними працівниками заклад освіти був забезпечений на 100%. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики. Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому доречним зараз є вміння працювати з комп’ю-тером, оргтехнікою. Усі педагоги володіють комп'ютером. Перспектива в освіті така, що вчитель, який не володіє навичками роботи на комп’ютері та не використовує їх у своїй діяльності, не буде відповідати освітнім вимогам, та не зможе ефективно забезпечувати освітній процес із учнями.

     Педагогічний колектив складається 17 особи. З них мають:

- педагогічне звання «старший учитель» - 4 педпрацівники;

- кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії" мають – 5 педпрацівників;

- кваліфікаційну категорію "спеціаліст І категорії"- 5 педпрацівників;

- кваліфікаційну категорію "спеціаліст ІІ категорії" - 3 педпрацівники;

- кваліфікаційну категорію "спеціаліст" - 4 педпрацівники.

      Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників закладу дозволяють зробити висновок про можливість проведення освітнього процесу на достатньому рівні.

  Учителі закладу, розуміючи вимоги  сучасного розвитку освіти, оновлювали зміст, форми і методи освітнього процесу, працювали над підвищенням  фахового рівня професійної підготовки, про що свідчать результати атестації.

     У 2018-2019 навчальному році атестувалася вихователь ГПД Пірус І.П., якій встановлено  кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

     Курсова перепідготовка здійснювалася згідно з перспективним планом-графіком на 2018 та 2019 календарні роки.  З  метою поліпшення педагогічної майстерності у 2018-2019 н.р. курсову перепідготовку пройшли такі педагогічні працівники школи, як практичний психолог Бануляк Т.В., вихователь ГПД Пірус І.П., вчитель біології Бойко О.П.

Вчителі, які викладатимуть у 1 класі НУШ 2019-2020 н.р. Кавка Л.М., 2020-2021 н.р. Єпур О.П. пройшли курсову перепідготовку при КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти», онлайн – освіту  EdEra та навчання при відділі освіти.

   Відвідуючи курси, вони виконали роботи, в яких узагальнили матеріали за індивідуальними методичними темами, поділилися досвідом своєї роботи.

Кожен учитель звітував про проходження курсів та підготовку атестаційних матеріалів на засіданні шкільних методичних об’єднань.                        

   Із питань дотримання трудового законодавства педагогічними працівниками, виконання нормативних документів МОН України адміністрація закладу проводила виробничі наради, наради при директорі,  співбесіди з окремими вчителями, що дало змогу працівникам закладу освіти дотримуватися всіх пунктів внутрішнього трудового розпорядку, виконання навчальних програм, створення належної робочої атмосфери, здорового психологічного мікроклімату.

Виховна робота у закладі освіти

   Аналіз виховної роботи за 2018-2019 навчальний рік показав, що робота була спланована на основі  основних орієнтирів вихованняяя учнів загальноосвітніх шкіл, наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 року № 641 та Концепцією національно-патріотичного виховання  дітей та молоді, перспекти-вного плану роботи закладу на 2015-2020 роки.

    На протязі року основні виховні заходи та години спілкування проводилися у четвер – початкові класи на 5 уроці, середні та старші класи на 7 уроці.

     Педагог – організатор школи Коваль Т.М. , класні керівники та класоводи спланували виховну роботу відповідно до Основних орієнтирів виховання учнів загальноосвітніх шкіл.

  У плані  виховної роботи передбачено і відповідно до нього проведено роботу по тематичних тижнях:

   Тиждень рідної школи

   Тиждень учнівського самоврядування

   Тиждень миру

   Тиждень  безпеки

   Тиждень вдячності

   Тиждень українського козацтва

   Тиждень книги

   Тиждень вшанування героїв

   Тиждень української писемності та мови

   Тиждень «Планета дитинства»

   Тиждень скорботи

   Тиждень здоров’я

   Тиждень правової освіти

   Тиждень доброчинності

   Тиждень народознавства

   Тиждень новорічних див

   Тиждень  різдв’яних див

   Тиждень національної єдності

   Тиждень «Єдина моя Україна»

   Тиждень книги

   Тиждень профорієнтації

   Тиждень пам’яті Героїв Небесної Сотні

   Тиждень «Роде наш красний»

   Тиждень «Ніжності і краси»

   Тиждень «Мій край – моя історія жива»

   Тиждень веснянки

   Тиждень здоров здоров’я я

   Тиждень толерантності

   Тиждень безпеки

   Тиждень  екології

   Тиждень «Моя калинова Україна»

   Тиждень пам’яті

   Тиждень «Ми прагнемо миру»

   Тиждень «Школо, допобачення!»

  У рамках цих тижнів були проведені години спілкування, бесіди, відкриті виховні заходи на відповідну тематику.

   Особливої уваги заслуговує підготовка  та проведення Новорічного ранку та карнавалу. Всі класоводи і класні керівники відповідально поставилися до підготовки концертної програми. Номери були підготовлені на високому рівні,  були задіяні майже всі учні школи, що дало можливість проявити дітям  свої здібності і таланти.

     Аналізуючи стан злочинності та правопорушень серед учнів встановлено, що  учнями Рожнятівської загально-освітньої школи у 2019 році злочинів та правопорушень не скоєно.

    Школа працює  в співпраці із зацікавленими установами та відомствами, що займаються питаннями  дітей, в рамках Плану спільних дій та виконання плану спільних заходів, тобто з підрозділом ювенальної превенції Томашпільського ВПГУНП у Вінницькій області.

    У закладі овіти проводиться просвітницька робота з учнівськими колективами та батьківською громадськістю щодо попередження ризиків негативного контенту.

   Взаємообмін інформацією між поліцією, службою у справах дітей про дітей, які не навчаються, скоїли злочини, правопорушення, затримані за вживання нарко-тичних, психотропних речовин, або в стані алкогольного сп’яніння показав, що перелічених інцидентів протягом 2019 року за учнями Рожнятівської ЗОШ помічено не було.

  У закладі   проводилася просвітницько-профілактична робота з питань поперед-ження насильства в сім’ї  через батьківський всеобуч.

  У школі немає дітей із сімей, які  опинилися в складних життєвих обставинах та перебувають на профілактичному обліку в поліції, проте функціонує 6 гуртків, в яких задіяні 68%  учнів різних категорій.

  Згідно Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку на території мікрора-йону школи дітей не охоплених навчанням немає.

    Проводиться просвітницько-освітня робота серед дітей, учнівської молоді та батьківської громадськості щодо запобігання вживання наркотичних та психо-тропних речовин.

   У закладі ведеться облік відвідування учнями навчальних занять, який фіксується у класних журналах та загальношкільному журналі обліку відвідування учнів, де класні керівники кожен день відмічають відсутність учнів на заняттях та причину. Кожен місяць подається інформація у відділ освіти про пропуски занять учнями без поважних причин.

    Поряд з цим, адміністрацією закладу освіти  проводились бесіди з батьками учнів, які не відвідують заклад без поважних причин, організовувались зустрічі з працівниками правоохоронних органів, індивідуальні бесіди та консультації батьків, які  мають проблеми щодо виховання дітей. Проводились соціологічні дослідження серед учнів та їхніх батьків  з приводу конфліктів у сім’ї  та суїцидальних нахилів . Організовувались та проводились  засідання ради профілактики правопорушень та засідання батьківських комітетів. Обговорювались питання  щодо складання ЗНО та ДПА , надавались рекомендації щодо організації дозвілля та відпочинку школярів під час літніх канікул.

         Проводились класні батьківські збори на яких обговорювались питання навчання та виховання учнів класу. Класними керівниками розроблялись мето-дичні рекомендації з питання превентивного виховання дітей. Проводились консультації щодо подальшого працевлаштування випускників 9 та 11 класів.

       Всі учні були охоплені різними громадськими дорученнями – тимчасовими і постійними, залучені до роботи в гуртках та секціях.

       Постійно проводився контроль за відвідуванням учнями закладу освіти, рейди по перевірці ведення зошитів, щоденників, та збереженню підручників.

       У закладі волонтерський рух є складовою одного із важливих напрямків громадянського виховання. Ним охоплений волонтерський загін закладу. Тому школярі беруть участь у різноманітних акціях:

 1. Участь у благодійній акції «Від серця до серця»         

2. Збір коштів на підтримку воїнів АТО.

3.Участь в акції «П’ять картоплин»

     Проте,  необхідно більше уваги звертати на урізноманітнення форм проведення виховних заходів (над чим постійно працює колектив), щоб спонукати учнів до активної участі у виховному процесі. Це сприятиме розвитку їх творчості, ініціативи, самостійності, організаторських здібностей, стимулюватиме процес самовдосконалення. 

    Необхідно посилити роботу ради профілактики правопорушень та роботу класних керівників з даного питаня.  Необхідно проявляти індивідуальний підхід, співпрацю вчителів, органів шкільного самоврядування, класних керівників і батьківської громадськості з дітьми схильними до правопорушень. Продовжити роботу по попередженню дитячої бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми, дитячого травматизму; здійснювати просвітницьку роботу в закладі з учнями та батьківською громадськістю, роботу з пропаганди здорового способу життя, попередження наркоманії, токсикоманії та СНІДу.

        Але поряд із зазначеними позитивними результатами у виховній роботі закладу, мають місце недоліки, а саме:

- не на достатньому рівні працюють органи  учнівського самоврядування, актив школи потребує постійної допомоги педагога-організатора та класних керівників;

- не проводиться достатня шефська робота учнів 7-9 класів над  учнями 1-4 класів;

- недостатня робота проводиться щодо батьківського всеобучу та залучення батьків до проведення виховних заходів.

Спортивно-масова та фізкультурно-оздоровча робота

         У 2018/2019 навчальному році в закладі продовжувалася робота щодо розвитку масової фізичної культури, залученню учнів до різних форм позакласної фізкультурно-оздоровчої роботи, зміцненню спортивної бази.

         Спортивно-масова робота проводиться згідно з Законом України «Про фізичну культуру і спорт».

         З метою фізичного загартування учнів, зміцнення їхнього здоров’я проведено традиційні шкільні спортивні заходи: спортивні  ігри присвячені Дню фізкультури і спорту, козацькі забави, футбольний і волейбольні турніри, «Старти надій», «Турнір з шашок» тощо.

       Відповідно до наказу по школі від 03.09.2018 № 113 «Про розподіл учнів на групи для занять на уроках фізичної культури та призначення вчителів для роботи з ними» учні школи розподілені на  медичні групи:

- основна (53 учні);

- підготовча (31 учень);

- спеціальна медична (3 учні);

- звільнені від фізичної культури (2 учні).

     Протягом року працювала спортивна секція з футболу та волейболу в якій було задіяно 44 учнів закладу.

    Учні  закладу освіти у 2018-2019 н.р. взяти активну участь у районному етапі  Спартакіади та зайняли ІІ загальнокомандне місце. Команди взяли участь у 11 видах спорту:

  • зайняли ІІ місце з футболу, баскетболу, баскетбол 3x3, футзал (юнаки),

баскетболу, баскетбол 3x3 (дівчата);

  • ІІІ місце з настільного тенісу;
  • ІV місце з легкої атлетики;
  • V місце з футболу (дівчата), волейболу (юнаки);
  • VІ місце з волейболу (дівчата). 

Стан профорієнтаційної роботи

         Робота проводиться в чотири етапи з такими віковими категоріями:

         1) Пропедевтичний етап (1-4 класи). На цьому етапі формується у молодших школярів ціннісне відношення до праці, розуміння її ролі в житті людини і в суспільстві; розвиток інтересу до навчально-пізнавальної діяльності, заснованій на посильній практичній включеності в різні її види, у тому числі соціальну, трудову, ігрову, дослідницьку.

         2) Ознайомчо-пошуковий етап (5-7 класи). На цьому етапі звертається увага на розвиток у школярів особового сенсу в набутті пізнавального досвіду і інтересу до професійної діяльності; уявлення про власні інтереси і можливості (формування образу «Я»); набуття первинного досвіду в різних сферах соціально-професійної практики: техніці, мистецтві, медицині, сільському господарстві, економіці і культурі. Цьому сприяє співвіднесення своїх індивідуальних можливостей з вимогами, що пред'являються професією до людини.

         3) Базовий етап (8-9 класи). На цьому етапі відбувається уточнення та формування освітнього запиту, відповідного інтересам і здібностям, ціннісним орієнтаціям, в ході факультативних занять і інших курсів по вибору; групове і індивідуальне консультування з метою виявлення і формування адекватного вибору профілю навчання.

         4) Визначальний етап (10-11 класи). На цьому етапі відбувається навчання діям з самопідготовки і саморозвитку, формування професійних якостей у вибраному виді праці, корекція професійних планів, оцінка готовності до вибраної діяльності.

         У закладі ведеться робота по вивченню освітніх запитів щодо профільності навчання, мотивації навчальної діяльності старшокласників. Протягом року організовано зустрічі з викладачами різних  навчальних закладів.

         Створено методичний куточок професійної орієнтації учнів, проводяться бесіди, консультації, виховні години для старшокласників на теми: «Світ сучасних професій», «Як уникнути помилок і розчарувань у виборі професії», зустрічі з людьми різних професій.

Стан роботи з охорони життя і здоров’я дітей, проведення санітарно-оздоровчих заходів, запобігання дитячого травматизму

          Протягом 2018/2019 навчального року в закладі проводилась різноманітна робота по попередженню дитячого травматизму. Питання «Про медичне обсте-ження учнів та дотримання санітарно-гігієнічного режиму в школі» та «Про дотримання санітарно-гігієнічних норм життєдіяльності школи» розглядалися на нараді при директорі . Була спланована тематика бесід з правил дорожнього руху, пожежної безпеки, безпеки на воді, при користуванні газом, електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму та вибухонебезпечними предметами.

         Протягом навчального року проведено комплексні бесіди з усіх видів травматизму на час канікул та профілактичні бесіди для учнів.  У щоденниках учнів та класних журналах зроблено записи щодо профілактики дитячого травматизму під час освітнього процесу. Класні керівники на батьківських зборах розглянули питання  щодо недопущення травмування дітей у побуті, про батьківську особисту відповідальність за збереження життя і здоров'я дітей.

         Вчителі  багато уваги приділяють зміцненню здоров`я учнів, підтримують контакт з батьками, медичними працівниками. На особливому контролі адміністра-ції закладу – проведення уроків фізичної культури . Під час їх проведення прово-дяться спостереження за поведінкою та станом здоров’я учнів, аналізуються довідки, відповідно до який проведено моніторинг захворюваності учнів. Школярі пройшли поглиблений медичний огляд у лютому-березні, за результатами якого складено листки здоров’я.

         Протягом року не зареєстровано випадків травмування виробничого характеру. Адміністрацією школи систематично проводилась перевірка класних журналів. Встановлено, що класні керівники та класоводи в основному виконують вимоги програми з охорони і безпеки життєдіяльності.

         Перед канікулами в класах проводились комплексні бесіди з усіх видів травматизму та додаткові бесіди в зв'язку випадками травмувань.

         Разом з тим необхідно відзначити, що класні керівники не завжди вчасно проводять індивідуальні бесіди з відсутніми в день проведення бесід учнями, трапляються випадки не своєчасного запису проведених бесід.

Проведення медичних обстежень учнів та працівників

     Дотримання санітарного законодавства у закладі здійснюється на підставі Конституції України, законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про охорону дитинства», «Про питну воду», «Про психіатричну допомогу», «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз», постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок», Кабінету Міністрів України 08.12.2009 № 1318 «Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвіт-ніх навчальних закладів, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.07.2002 № 280 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяль-ність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення

інфекційних хвороб», «Переліка необхідних обстежень лікарів-спеціалістів, видів клінічних, лабораторних та інших досліджень, що необхідні для проведення обов'я-зкових медичних оглядів, та періодичність їх проведення» затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України від 23.07.2002 № 280, наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 21.04.2005 №242/178 «Про посилення роботи щодо профілактики захворюваності дітей у навчальних закладах та формування здорового способу життя учнівської та студе-нтської молоді», Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» (ДСанПіН 5.5.2.008-01), спільних наказів Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 20.07.2009 № 518/674 «Прозабезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», департаменту охорони здоров’я та департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації від 10.09.2009 №581/472 «Про проведення профілактичних оглядів та впровадження в роботу медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах». Питання «Про медичне обстеження учнів та дотримання санітарно-гігієнічного режиму в школі» та «Про дотримання санітарно-гігієнічних норм життєдіяльності школи» розглядалися на нарадах при директорі .

    У закладі освіти проводиться робота щодо створення необхідних матеріально-технічних умов для організації роботи з охорони життя та здоров`я учасників освітнього процесу, покращення медичного обслуговування учнів, дотримання санітарного законодавства України. Проведено роботу щодо координування роботи класних керівників, відповідальних за кабінети з питань дотримання санітарних правил і норм під час освітнього процесу. Своєчасно проведено роботу щодо заповнення листків здоров’я медичними працівниками та класними керівниками. Проведено роботу з відповідальними за кабінети щодо цифрового та колірного маркування шкільних меблів та дотримання санітарних норм освітлення класних приміщень. Вчителі дотримуються санітарних правил і норм у класних приміщеннях. Класні керівники своєчасно проводять бесіди під час годин спілкування  щодо профілактики різних видів захворювань.

    Особливе занепокоєння викликає стан здоров'я дітей. Тому оздоровчий напрямок роботи є однією з найважливіших складових діяльності закладу. Порівняльний аналіз стану здоров'я учнів, проведений по закінченні медичного огляду дітей, свідчить про покращення деяких показників стану здоров'я учнів з найбільш розповсюджених груп захворювань. Протягом навчального року учні закладу були забезпечені засобами невідкладної першої допомоги. Всі учні за графіком пройшли вікові обстеження, щеплення, здали аналізи. Учні призовного віку вчасно пройшли медичну комісію при військовому комісаріаті та одержали приписне свідоцтво.

     На початок та на кінець навчального року   всі працівники пройшли відповідне медичне обстеження і отримали дозвіл на роботу. Протягом року відслідковува-лись терміни проходження працівниками флюорографії.

Організація харчування учнів у закладі освіти

      Протягом 2018 – 2019 навчального року у школі було організоване харчування учнів відповідно  до пункту 20 частини 1 статті 43, пункту 4 статті 60 Закону України  «Про місце самоврядування в Україні», статті 5  Закону України « Про охорону дитинства» (із змінами від 24.12.2015 року № 911-VIII),  Закону України  «Про освіту» , статті 22 Закону України  « Про загальну середню освіту», Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», постанови Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року №116 «Про затвердження  Порядку надання  послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвіт-ніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1591 « Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Порядку організації харчування дітей в навчальних та оздоровчих закладах , затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01 червня 2005 року за № 661/10941, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17 квітня 2006 року за №298/227, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05 травня 2006 року за №523/12397, відповідно наказу по школі з 03.09.2018 року було організовано безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів  та для учнів з малозабезпечених сімей за кошти місцевого бюджету. Також для учнів  5 – 11 класів було організоване харчування за батьківську плату.

Соціальний захист та охорона дитинства

        У своїй роботі педагогічний колектив закладу освіти керується нормативними документами щодо соціального захисту дитини та охорони дитинства – Законом України «Про охорону дитинства».

      З метою своєчасного виявлення, здійснення контролю за умовами життя та виховання дітей-сиріт, які виховуються в прийомних сім’ях, а також захисту прав та інтересів дітей, які потребують допомоги держави, педагогічний колектив школи виконує певну роботу.

     На початок І семестру 2018 – 2019  навчального року був оновлений банк даних дітей пільгових категорій та проведено повне обстеження умов їх проживання у сім’ях. Станом на 01.06.2017  року на обліку  перебуває 46 дітей з пільгових категорій , з них: 1 дитина під опікою, 15 дітей з малозабезпечених сімей,  27  дітей із багатодітних родин, 3 дітей-інвалідів.

       Серед учнів пільгових категорій проведено профілактичну роботу, спрямовану на попередження підліткової злочинності. Батькам дітей, що потребують соціального захисту, надаються консультації з приводу їхніх дітей.

Матеріально-технічне забезпечення

       Будівля закладу і приміщення відповідають реалізації завдань освітніх програм. У за­кладі створено умови для роботи і навчання, діють 16 навчальних кабінетів, дві майстерні, спортивна зала,  спортивний майданчик, стадіон, бібліотека, музейна кімната,  спальня, їдальня.

      Усі навчальні кабінети відповідають  санітарно-гігієнічним нормам та нормам ТБ.

       Працівники закладу приймали участь в акції з благоустрою «За чисте довкілля», під час якої упорядковано клумби, побілено огорожу, дерева на пришкільній території, висаджені квіти на клумбах. Систематично прибирається Меморіал Слави та територія біля нього. Ведеться покіс трави. Щорічно проводиться огляд технічного стану будівлі із складанням відповідних актів. У закладі проведений косметичний ремонт приміщень та навчальних кабінетів. Проведено підготовку до осінньо-зимового та весняно-літнього періоду перевірені лічильники. Проводилась робота щодо дотримання встановлених лімітів на енергоносії.

       Формування позабюджетного фонду закладу освіти  складалося з добровільних батьківських внесків, благодійної допомоги наданою Рожнятівською сільською радою. За добровільні батьківські кошти протягом навчального року здійснювалося харчування учнів 5-11 класів, а харчування учнів початкових класів та дітей з малозабезпечених сімей, дітей під опікою  за рахунок субвенції наданої  сільською радою (І семестр). Також підприємці села забезпечили учнів новорічними подарунками.  

      Нагальні проблеми школи поступово  вирішуються, але їх ще багато, є питання вирішення яких  потребує  великих капіталовкладень, а це капітальний ремонт частини даху закладу,  заміна двох  старих вікон  на енергозберігаючі,  оновлення стендів.

  Поряд з управлінськими успіхами є недоліки і проблеми. Робота закладу є від-критою для всіх, ми нічого не приховуємо і не замовчуємо, а з метою ліквідації недоліків ведемо відкритий діалог на нарадах, у співбесідах та вживаємо заходи щодо зменшення негативного впливу на освітній процес. Місія нашої школи відповідальна – ми враховуємо потенційні можливості кожного. І учень із середнім рівнем знань – це особистість, що служитиме Україні так само, як і учень з високими навчальними досягненнями. Головне в нашій роботі – вселяти віру в свої сили кожній дитині без вагань.

        У 2019 році на підготовку закладу освіти до нового 2019-2020 навчального року вже використано 8534 гривні батьківських коштів на ремонт класних  приміщень, а ремонт коридорів, майстерні, спортивної зали, надвірних споруд буде завершено пізніше.

Інформатизація та комп’ютеризація закладу освіти

         Школа підключена до мережі Інтернет, який проведено в кабінет директора, працює сайт школи, де відображається життя школи.

         В школі 10 комп’ютерів, 1 мультимедійний проектор, 2 ноутбуки, 2 робочі телевізори, 1 DVD-програвач. Комп’ютерний клас, наявна електронна техніка використовувалися при проведенні уроків різних предметів, позакласних заходів, виховних годин.

         Проблеми:

-  застаріла комп’ютерна техніка;

-  необхідність проведення Інтернету в комп’ютерний клас, бібліотеку та навчальні кабінети, особливо 1 та 2 класи НУШ.

Мета й завдання  закладу освіти  на  новий  навчальний рік

  1. Робота педагогічного колективу закладу буде спрямована на продовження реалізації наукова-методичної проблеми «Формування успішної особистості шляхом впровадження компетентісно – зорієнтованого підходу»
  2. Забезпечити належний рівень умов функціонування закладу, підвищення якості здійснення статутних завдань.
  3.  Спрямувати зусилля педагогічного колективу на створення умов для формування фізично та психічно здорової дитини, поліпшення психологічного забезпечення  освітнього процесу.
  4.  Упроваджувати комплексно-цільові програми нового змісту і форм організації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами на діагностичній основі.
  5. Вдосконалювати зміст освіти, форми і методи навчальної діяльності, приведення їх у відповідність із сучасними потребами суспільства і дитини.
  6. Створювати організаційно-методичні передумови для реалізації завдань профільного та допрофільного навчання.
  7.  Реалізовувати принцип наступності й перспективності між дошкільною та початковою школою.
  8. Удосконалити систему контрольно-аналітичної діяльності з питань управління освітнім процесом з метою постійного відстеження результативності та динаміки змін, підвищення відповідальності кожного працівника за результати своєї роботи.
  9. Упроваджувати моніторинг управлінської діяльності як засіб підвищення професійної майстерності вчителя.
  10.  Забезпечити умови для підвищення професійної майстерності кадрів та безперервної їх освіти.
  11. Забезпечити удосконалення роботи з вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду.
  12. Створити умови для розвитку ініціатив методичних об`єднань в організації методичної роботи, запровадити ознайомлення педагогічних працівників із новими педагогічними технологіями.
  13. Зміцнювати зв’язки з науково-педагогічними організаціями, вузами Вінницької області.
  14. Спрямувати зусилля педагогічного колективу  закладу освіти на створення сприятливих умов для виявлення та розвитку обдарованих, здібних і талановитих дітей.
  15. Вживати заходів щодо економного ресурсоспоживання. Домогтися дбайливого ставлення всіх учасників освітнього процесу до енергоресурсі закладу.
  16. Беззаперечно вживати заходів щодо економного використання тепла, води, електроенергії та майна закладу.
  17. Забезпечити координацію роботи щодо зміцнення матеріально-технічної бази та дбайливе її використання.
  18. Забезпечити безпечні умови функціонування закладу, збереження та зміцнення здоров`я учнів, працівників.
  19.  Створити ефективну систему контролю з боку адміністрації закладу, громадського контролю з боку ради, медичних працівників за організацією харчування школярів.

Аналіз роботи школи

за 2016-2017 навчальний рік та завдання на новий 2017-2018 навчальний рік

Розділ 1. Заходи щодо забезпечення обов’язкової загальної середньої освіти

      Рожнятівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  Томашпільської районної ради  Вінницької області  протягом 2016-2017 навчального року працювала  над реалізацією  Конституції України, Указів Президента України Законів України  «Про освіту», «Про загальну  середню освіту», Положення про  загальноосвітній навчальний заклад, наказів та листів МОН України, департаменту освіти і науки Вінницької ОДА, відділу освіти Томашпільської РДА , перспективного та річного планів роботи школи, Статуту та правил внутрішнього трудового розпорядку.

На початок навчального року в закладі навчалося учнів :

  • в школі І ступеня навчалося  28 учнів у 4 класах;
  • в школі ІІ  ступеня навчалося  48  учні у  5  класах;
  • в школі ІІІ ступеня навчалося 18  учнів у  2  класах.
  • Із 1 вересня минулого року по 26 травня  цього ро­ку із закладу вибув 1 учень, прибуло – 2 учні.

  Таким чином, у  школі  навчалося  95 учні, середня наповнюваність класів складала  8,6 учня.

Першокласників  зараховано  8 учнів, відві­дували дошкільну установу  8 дітей.

Колективом школи вжито заходів щодо збереження контингенту учнів:

  • контроль за відвідуванням занять;
  • індивідуальна робота з учнями та батьками;
  • робота Ради профілактики тощо.

У школі протягом років діє система обліку відвідування учнями занять. Щоденно педагог-організатор Коваль Т.М. разом з класними керівниками наприкінці  першого уроку збирає дані про відсутніх учнів у школі, уточнює причини відсутності та заповнює шкільну книгу відвідування.

В поточному році закінчили школу І ступеня та переведені до школи ІІ ступеня  8 учнів, основну школу закінчили 12 учнів, з них 2  учні із  свідоцтвом з відзнакою, школу ІІІ ступеня закінчило 11 учнів.

За підсумками навчання у 2016-2017 навчальному році Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»  нагороджено 10 учнів.

Проведено  моніторингові дослідження  навчальних досягнень учнів з основних предметів в 3-11 класах. Якість знань учнів у 2016-2017 навчальному році склала по початковій школі – 79 % ;  по основній школі – 55,2 %; по  старшій школі  50,5%; в загальному  по школі – 61,3%.

Розділ 2.  Створення умов для варіативності навчання і вжиті заходи щодо впровадження інноваційних педагогічних  технологій у навчальний процес

      Початкова школа забезпечує становлення особистості дитини, її інтелектуальний, соціальний, фізичний розвиток. Пріоритетом у початковій школі є розвиваючі функції.

   Основна школа дає базову загальну середню освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки дітей, готує до форм подальшого навчання. Згідно варіативної складової учні вивчають предмет «Безпека дорожнього руху».

     Старша школа дає повну загальну середню освіту . З варіативного навчання  викладається факультатив «Захисти себе від ВІЛ».

Розділ 3.  Методична робота

     Організація методичної роботи Рожнятівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ґрунтувалася на глибокому вивченні та аналізі результативності навчально-виховного процесу, рівня професійної підготовки педагогічних кадрів, координувалася курсовою перепідготовкою та іншими формами підвищення кваліфікації.

   З метою вдосконалення методичної роботи з педагогічними кадрами школи у 2016-2017 навчальному році, підвищення рівня навчально-виховної роботи, здійснення грунтовного аналізу  діяльності педагогічного колективу в цілому та кожного окремо взятого працівника, забезпечення їх готовності до опрацювання проблемних питань педагогічної діяльності, керуючись «Положенням про організацію методичної роботи з педкадрам, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», методичними рекомендаціями щодо роботи навчального закладу у 2017-2018 навчальному році. Виходячи з умов переходу освіти на новий якісний рівень. У школі було організувано методичну роботу до Державного стандарту початкової загальної середньої освіти та Державного стандарту базової і повної загальної  середньої освіти.

   Педагогічні працівники продовжили роботу над єдиною методичною проблемою школи «Формування успішної особистості шляхом впровадження компетентісно-зорієнтованого підходу», сприяли реалізації заходів по роботі над методичною проблемою районного методкабінету «Методична переорієнтація навчально-виховного процесу на особистісно-орієнтоване навчання та виховання».

   Протягом цього навчального року працювала методична рада в складі:

  • Бойко О.П., заступник директора школи з навчально-виховної роботи -голова методичної ради;
  • Свентух Г.І., директор школи – член методичної ради;
  • Сеник М.М., вчитель початкових класів, голова шкільно методичного об’єднання вчителів початкових класів;
  • Шайдаюк Л.В., вчитель німецької мови, голова шкільного методичного об’єднання класних керівників;
  • Білоочко Л.В., вчитель фізики, голова творчої групи вчителів природничо-математичного циклу;
  • Габрілевич Л.Г., вчитель зарубіжної літератури,голова асоціації вчителів гуманітарно-філологічного циклу;
  • Очеретна Є.Б., вчитель основ здоров’я, голова шкільного методичного об’єднання вчителів фізкультури та основ здоров’я.

Проведено п’ять засідань методичної ради, де розглядалися питання пов’язані з організацією навчально-виховного процесу та обговорювалися сучасні методичні розробки та питання пов’язані з перехідним періодом школи на вищий  організаційний рівень.

   Створено такі методичні одиниці:

  • Шкільне методичне об’єднання вчителів початкових класів.
  • Шкільне методичне об’єднання класних керівників.
  • Творчу групу вчителів природничо- математичного циклу.
  •  Асоціацію вчителів гуманітарно-філологічного циклу.
  •  Шкільне   методичне об’єднання вчителів фізкультури та основ здоров’я.

Керівники методичних одиниць спланували роботу і проводили її згідно планування та виникнення нагальних потреб.

    Протягом року проводилися методичні оперативки по ознайомленню з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо.

Одним із пріоритетних напрямків у системі освіти є актуальні проблеми навчання й виховання обдарованих дітей та юнацтва.  Надзвичайно важливо створити сприятливе освітнє середовище для всебічного розкриття та реалізації здібних та обдарованих учнів школи, яке базується на психології успіху дитини. Домінантами в нашому навчальному закладі є культ знань, успіху. Створено чітку структуру пошуку і розвитку обдарованих і здібних дітей, розроблено схему роботи з обдарованими учнями.

     Дана робота неможлива без глибокого, наукового, психологічного, педагогічного супроводу.  Тому цілком природним є залучення кращих учителів навчального закладу до роботи з обдарованими та здібними учнями.

     Учні школи брали участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Т.Шевченка, предметних олімпіадах, фестивалі учнівської та вчительської  творчості «Проліски надії-2017», спортивних змаганнях.

      Аналізуючи  участь в ІІ турі олімпіад слід відзначити, що школа зайняла 5 місце  серед 22 шкіл району. Це дуже гарний результат і вчителям- предметникам необхідно утримувати таку позицію працюючи з обдарованими учнями.

     Найкращі результати показали: учениця 9 класу Грицишина Анастасія (4 призових місця), учениця 10 класу Зубова Аріна (2 призових місця),учениця 11 класу Нинік Анастасія (2 призових місця), учениця 9 класу Натальчук Анна (2 призових місця).По одному призовому місцю зайняли Саган Максим (11 клас), Вонсач Павло (10 клас).Учениця 11 класу Нинік Анастасія делегована на обласний етап олімпіади з астрономії.

     Також у школі ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для інтелектуального та духовного розвитку обдарованих дітей. Задоволення їх потреб здійснюється шляхом залучення до різних видів творчості. Робота гуртків   впливає на інтереси і здібності дитини, а також на формування творчої особистості. В 2016-2017 навчальному році в школі працювали футбольна та волейбольна секції, краєзнавчий, екологічний, військово - патріотичний, інформаційні технології, німецької мови.

        Педагоги школи активно залучалися до роботи у районних семінарах, засіданнях творчих та ініціативних груп, науково-практичних конференціях тощо. Вони були  керівниками шкільних методичних об’єднань, творчих груп. За їх активної участі проходили предметні тижні, методичні засідання, тощо. В організації науково-методичної роботи  вчителі результативно використовували  нормативні документи про освіту, зразки підручників, програми з базових дисциплін, матеріали з досвіду роботи кожного учителя, матеріали діяльності шкільних методичних об’єднань та творчих груп, буклети учителів, науково-методична та психолого-педагогічна література, зразки оформлення шкільної документації, матеріалів на різноманітні конкурси, технічні засоби (комп’ютер, копіювальна техніка).

Було завершено роботу колективу вчителів школи з теми «Використання сучасних освітніх технологій як засіб розвитку творчого потенціалу та життєвої компетентності учня»  Під час роботи над темою робота проводилася за такими напрямками:

- упровадження  сучасних освітніх  технологій  в навчально-виховний процес;

 - розвиток потреби до самостійної пізнавальної діяльності учнів;

- особистісно-орієнтоване навчання;

- психологія особистісно орієнтованого навчання;

- навчання учнів роботи з навчальною та допоміжною літературою, іншими джерелами інформації.

      У школі активно запроваджувалися сучасні освітні  технології у навчально-виховний процес та управлінську діяльність. Адміністрація школи використовувала у своїй практичній діяльності інноваційні технології та методи: це й управлінський моніторинг рівня навчальних досягнень учнів, рейтинг в оцінці роботи вчителя, нетрадиційні форми проведення педагогічних рад та нарад тощо.

Головними завданнями були :

  • вивчення, аналіз, оцінка ефективності діяльності вчителів  щодо впровадження методик з формування життєвої компетентності  школярів;
  • з’ясування проблем щодо реалізації впровадження Державних стандартів , шляхи вирішення цих проблем;
  • оцінювання  ефективності роботи шкільного методичного об’єднання вчителів школи по ключовим аспектам реалізації впровадження Державних стандартів.

Розділ 4.  Робота з педагогічними працівниками

            У 2016-2017 навчальному році штатними працівниками  школа була забезпечена на 100%. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики. Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому доречним зараз є вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою. Більша половина педагогів школи володіють комп'ютером. Перспектива в освіті така, що вчитель, який не володіє навичками роботи на комп’ютері та не використовує їх у своїй діяльності, не буде відповідати освітнім вимогам, та не зможе ефективно забезпечувати навчально-виховний процес із учнями. Адміністрація школи показує приклад усім вчителям - не тільки директор, а й заступники, добре володіють навичками роботи з інформаційно-комунікаційними технологіями, які наявні у комп’ютерному класі та в школі і використовуються для адміністративної роботи.

            Педагогічний колектив складається 17 особи. З них мають:

- педагогічне звання «старший учитель» - 3 педпрацівники;

- кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії" мають – 5 педпрацівників;

- кваліфікаційну категорію "спеціаліст І категорії"- 5 педпрацівників;

- кваліфікаційну категорію "спеціаліст ІІ категорії" - 2 педпрацівники;

- кваліфікаційну категорію "спеціаліст" - 5 педпрацівники.

 Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально-виховного процесу на достатньому рівні.

Учителі школи , розуміючи вимоги  сучасного розвитку освіти, оновлювали зміст, форми і методи навчально-виховного процесу, працювали над підвищенням  фахового рівня професійної підготовки, про що свідчать результати атестації.

     У 2016-2017 навчальному році атестувалося 5 педпрацівники. За результатами  атестації Коритчук Г.А., вчителю історії та права підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший учитель»; Свентух Г.І., вчителю початкових класів підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно звання «старший учитель»; Білоочко Л.В., вчителю фізики та інформатики підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» ; Очеретній Є.Б., вчителю основ здоров’я, підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст»; Габрілевич Л.Г., вчителю зарубіжної літератури, присвоєно  кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

     Курсова перепідготовка здійснювалася згідно з перспективним планом-графіком на 2016 та 2017 календарні роки.  З  метою поліпшення педагогічної майстерності у 2016-2017 н.р. курсову перепідготовку пройшли такі педагогічні працівники школи, як Коритчук Г.А., Балинський О.С., Білоочко Л.В., Прадівляна Т.В.

Відвідуючи курси, вони виконали роботи, в яких узагальнили матеріали за індивідуальними методичними темами, поділилися досвідом своєї роботи. Кожен учитель звітував про проходження курсів та підготовку атестаційних матеріалів на засіданні шкільних методичних об’єднань.                        

   Із питань дотримання трудового законодавства педагогічними працівниками, виконання нормативних документів МОН України адміністрація закладу проводила виробничі наради, наради при директорові,  співбесіди з окремими вчителями, що дало змогу працівникам школи дотримуватися всіх пунктів внутрішнього трудового розпорядку школи, виконання навчальних програм, створення належної робочої атмосфери, здорового психологічного мікроклімату.

Розділ 5.Виховна робота в школі

   Аналіз виховної роботи за 2016-2017 навчальний рік показав, що робота була спланована на основі  основних орієнтирів вихованняяя учнів загальноосвітніх шкіл, наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 року   № 641 та Концепцією національно-патріотичного виховання  дітей та молоді, перспективного плану роботи школи на 2015-2020 роки.

    На протязі року основні виховні заходи та години спілкування проводилися у четвер – початкові класи на 5 уроці, середні та старші класи на 7 уроці.

     Педагог – організатор школи Коваль Т.М., класні керівники та класоводи спланували виховну роботу відповідно до Основних орієнтирів виховання учнів загальноосвітніх шкіл.

У плані  виховної роботи передбачено і відповідно до нього проведено роботу по тематичних тижнях:

   Тиждень рідної школи

   Тиждень учнівського самоврядування

   Тиждень навчання безпечної поведінки

   Тиждень миру

   Тиждень вдячності

   Тиждень українського козацтва

   Тиждень книги

   Тиждень    вшанування героїв

   Тиждень української писемності та мови

   Тиждень Планета дитинства

В рамках цих тижнів були проведені години спілкування, бесіди, відкриті виховні заходи на відповідну тематику.

   Особливої уваги заслуговує підготовка  та проведення Новорічного ранку та карнавалу. Всі класоводи і класні керівники відповідально поставилися до підготовки концертної програми. Номери були підготовлені на високому рівні, в них були задіяні майже всі учні школи,що дало можливість їм проявити свої здібності і таланти.

     При аналізі стану злочинності та правопорушень серед дітей за 2017 рік виявлено, що  учнями Рожнятівської загальноосвітньої школи у 2017 році злочинів та правопорушень не скоєно.

    Школа працює  в співпраці із зацікавленими установами та відомствами, що займаються питаннями  дітей, в рамках Плану спільних дій та виконання плану спільних заходів, тобто з підрозділом ювенальної превенції Томашпільського ВПГУНП у Вінницькій області.

    У школі проводиться просвітницька робота з учнівськими колективами та батьківською громадськістю щодо попередження ризиків негативного контенту.

   Взаємообмін інформацією між поліцією, службою у справах дітей про дітей, які не навчаються, скоїли злочини, правопорушення, затримані за вживання нарко-тичних, психотропних речовин, або в стані алкогольного сп’яніння показав, що перелічених інцидентів протягом 2017 року за учнями Рожнятівської ЗОШ помічено не було.

  У школі  проводилася через батьківський всеобуч просвітницько-профілактична робота з питань попередження насильства в сім’ї.

  У школі немає дітей із сімей, які  опинилися в складних життєвих обставинах та перебувають на профілактичному обліку в поліції, проте функціонує 7 гуртків, в яких задіяні 72  учні різних категорій.

  Згідно Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку на території мікрорайону школи дітей не охоплених навчанням немає.

    Проводиться просвітницько-освітня робота серед дітей, учнівської молоді та батьківської громадськості щодо запобігання вживання наркотичних та психотропних речовин.

   У школі ведеться облік відвідування учнями навчальних занять, який фіксується у класних журналах та загальношкільному журналі обліку відвідування учнів, де класні керівники кожен день відмічають відсутність учнів на заняттях та причину. Кожен місяць подається інформація у відділ освіти про пропуски занять учнями без поважних причин.

    Поряд з цим, адміністрацією школи  проводились бесіди з батьками учнів, які не відвідують школу без поважних причин, організовувались зустрічі з працівниками правоохоронних органів, індивідуальні бесіди та консультації батьків, які  мають проблеми щодо виховання дітей. Проводились соціологічні дослідження серед учнів та їхніх батьків  з приводу конфліктів у сім’ї  та суїцидальних нахилів . Організовувались та проводились  засідання ради профілактики правопорушень та засідання батьківських комітетів. Обговорювались питання  щодо складання ЗНО та ДПА , надавались рекомендації щодо організації дозвілля та відпочинку школярів під час літніх канікул.

   Проводились класні батьківські збори на яких обговорювались питання навчання та виховання учнів класу. Класними керівниками розроблялись методичні рекомендації з питання превентивного виховання дітей. Проводились консультації щодо подальшого працевлаштування випускників 9 та 11 класів.

       Всі учні були охоплені різними громадськими дорученнями – тимчасовими і постійними, залучені до роботи в гуртках та секціях.

       Постійно проводився контроль за відвідуванням учнями школи, рейди по перевірці ведення зошитів, щоденників, та збереженню підручників.

       У школі волонтерський рух є складовою одного із важливих напрямків громадянського виховання. Ним охоплений волонтерський загін закладу. Тому школярі беруть участь у різноманітних акціях:

 1. Участь у благодійній акції «Від серця до серця»         

2. Збір коштів на підтримку воїнів АТО.

3.Участь в акції «П’ять картоплин»

      Органи учнівського самоврядування залучаються до роботи з попередження правопорушень і злочинності. Так, силами учнівського самоврядування в листопаді 2016 року проведено акції «Ми – за здоровий спосіб життя», «Молодь проти наркоманії та СНІДу». У лютому 2017 року учні школи брали участь у районному конкурсі малюнків та плакатів «Діти – проти насильства!». Проведено конкурс «Лідер школи».

     Але у виховній роботі необхідно ще більше уваги звертати на урізноманітнення форм проведення виховних заходів (над чим постійно працює колектив школи), щоб спонукати учнів до активної участі у виховному процесі. Це сприятиме розвитку їх творчості, ініціативи, самостійності, організаторських здібностей, стимулюватиме процес самовдосконалення. 

    Необхідно посилити роботу ради профілактики правопорушень та роботу класних керівників з даного питаня.  Необхідно проявляти індивідуальний підхід, співпрацю вчителів, органів шкільного самоврядування , класних керівників і батьківської громадськості з правопорушниками та дітьми схильними до них. Продовжити роботу по попередженню дитячої бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми,дитячого травматизму; здійснювати просвітницьку роботу в школі з учнями та батьківською громадськістю, роботу з пропаганди здорового способу життя, попередження наркоманії, токсикоманії та СНІДу.

Розділ 6.  Матеріально-технічне забезпечення.

Будівля закладу і приміщення відповідають реалізації завдань освітніх програм. У за­кладі створено умови для роботи і навчання, діють 16 навчальних кабінетів, одна майстерня , спортивна зала,  спортивний майданчик, стадіон, бібліотека, музей,  спальня, їдальня.

Усі навчальні кабінети відповідають  санітарно-гігієнічним нормам та нормам ТБ.

        Формування позабюджетного фонду школи  складалося з добровільних батьківських внесків , благодійної допомоги наданою Рожнятівською сільською радою. За добровільні батьківські кошти протягом навчального року здійснювалося харчування учнів 5-11 класів на суму 28607,80 грн. , а харчування учнів початкових класів та дітей з малозабезпечених сімей, дітей під опікою  за рахунок субвенції наданої  сільською радою на суму 20729,32 грн. . Також підприємці села забезпечили учнів новорічними подарунками.  Тому хочу висловити велику вдячність сільському голові Ниніку Олександру Олександровичу за суттєву підтримку школи, за розумне ставлення до проблем школи.

  На ремонт шкільних приміщень батьки виділили  будівельні матеріали на суму 8369 грн., та на ремонт класних приміщень 7809,30 грн.

      Нагальні проблеми школи помалу  вирішуються, але їх ще багато, є питання вирішення яких  потребує  великих капіталовкладень, а це капітальний ремонт частини даху школи,  заміна двох  старих вікон  на енергозберігаючі,  оновлення стендів .

  Поряд з управлінськими успіхами є недоліки і проблеми. Робота школи є від-критою для всіх, ми нічого не приховуємо і не замовчуємо, а з метою ліквідації недоліків ведемо відкритий діалог на нарадах, у співбесідах та вживаємо заходи щодо зменшення негативного впливу на навчально-виховний процес. Місія нашої школи відповідальна – ми враховуємо потенційні можливості кожного. І учень із середнім рівнем знань – це особистість, що служитиме Україні так само, як і учень з високими навчальними досягненнями. Головне в нашій роботі – вселяти віру в свої сили кожній дитині без вагань.

Розділ 7.  Мета й завдання  школи  на  новий  навчальний рік

  1. Робота педагогічного колективу школи буде спрямована на продовження реалізації наукова-методичної проблеми «Формування успішної особистості шляхом впровадження компетентісно – зорієнтованого підходу»
  2. Удосконалити роботу по профілактиці  та ліквідації правопорушництва серед учнівської молоді.
  3. Активізувати позакласну роботу з предметів, роботу з обдарованими учнями по підготовці їх до участі та результативності участі в Всеукраїнських  учнівських предметних  олімпіадах.
  4. Активізувати роботу  органів учнівського самоврядування, відновити шефську роботу учнів основної школи над учнями початкової школи.
  5. Створити здоров’язбережувальне середовище шляхом упровадження здоров’язбережувальних технологій навчання й виховання.
  6. Оволодіння вчителями технічними засобами навчання, компютерами, інтернет – ресурсом.
  7. Організувати ряд методичних заходів для підвищення професійного рівня вчителів по підготовці учнів до ЗНО.
  8. Активізувати роботу з висвітлення діяльності закладу освіти в засобах масової інформації.
  9.  Поповнення та оновлення матеріально-технічної бази школи.
  10. Провести ремонт даху  школи.

Звіт директора школи за 2017-2018 н.р.

         Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2017- 2018 навчального року.

        Я керуюся Положен­ням про порядок звітування директора  перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування школи щодо своєї діяльності на посаді протягом навчаль­ного року, яке було затверджено наказом №178 від 23.03.2005 року Міністерством освіти і науки України.

 Заходи щодо забезпечення обов’язкової загальної середньої освіти

      Рожнятівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  Томашпільської районної ради  Вінницької області  протягом 2017-2018 навчального року працювала  над

реалізацією основних положень Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постанов Кабінету Міністрів України від 27.08.2010

№ 778 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад», від 20.04.2011 № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 23.11.2011 № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», з урахуванням вимог Концепції профільного навчання в старшій школі, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 11.09.2009 № 854, державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПІН 5.2.008-01), наказів Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, розпоряджень голови обласної державної адміністрації, голови районної державної адміністрації, резолюції серпневої розширеної колегії освітян району, інших нормативних документів щодо розвитку освітньої галузі.

   На початок навчального року в закладі навчалося учнів :

  • в школі І ступеня навчалося  28 учнів у 4 класах;
  • в школі ІІ  ступеня навчалося  48  учні у  5  класах;
  • в школі ІІІ ступеня навчалося 18  учнів у  2  класах.
  • Із 1 вересня минулого року по 26 травня  цього ро­ку із закладу вибув 1 учень, прибуло – 2 учні.

  Таким чином, у  школі  навчалося  94 учні, середня наповнюваність класів складала  8,5 учня.

У мікрорайоні школи мешкають 107 дітей, з них 94 – шкільного віку.

Першокласників  зараховано  8 учнів, відві­дували дошкільну установу  8 дітей.

Колективом школи вжито заходів щодо збереження контингенту учнів:

  • контроль за відвідуванням занять;
  • індивідуальна робота з учнями та батьками;
  • робота Ради профілактики тощо.

    У школі протягом років діє система обліку відвідування учнями занять. Щоденно педагог-організатор Коваль Т.М. разом з класними керівниками наприкінці  першого уроку збирає дані про відсутніх учнів у школі, уточнює причини відсутності та заповнює шкільну книгу відвідування.

    В поточному році закінчили школу І ступеня та переведені до школи ІІ ступеня  8 учнів, основну школу закінчили 7 учнів, школу ІІІ ступеня закінчило 8 учнів.

За підсумками навчання у 2017-2018 навчальному році Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»  нагороджено 6 учнів.

Проведено  моніторингові дослідження  навчальних досягнень учнів з основних предметів в 3-11 класах. Якість знань учнів у 2017-2018 навчальному році склала по початковій школі –

70 % ;  по основній школі – 37,8 %; по  старшій школі  45%;  в загальному  по школі – 51%.

         Питання про працевлаштування випускників 9 та 11 класів знаходилось на постійному контролі адміністрації школи, аналізувалось та розглядалось на нараді при директорі . Всі випускники 9 класу 2017 року продовжують навчання. З 7 учнів 9 класу продовжують навчання у 10 класі – 6 учнів, навчається в ПТЗН – 1 учень.

         Із 8 випускників 11 класу –1  учень працює, 7  учнів  - у вищих навчальних закладах ІІІ-ІУ рівня акредитації.

         На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 10 грудня 2003 року № 811 «Про затвердження Положення про ІВС «Освіта» та Порядку замовлення, видачі та обліку документів про освіту державного зразка», відповідно до інформаційно-методичних матеріалів РЦ «Студсервіс» «Порядок замовлення, видачі та обліку документів про освіту для середніх загальноосвітніх навчальних закладів», наказу відділу освіти Томашпільської райдержадміністрації «Про призначення відповідальної особи та підготовку замовлень та виготовлення документів про освіту випускникам загальноосвітніх навчальних закладів Томашпільського району у 2017-2018 н.р.», з метою своєчасного оформлення документів про освіту випускникам 2018 року в школі була створена база даних про випускників 9 та 11 класів 2018 року на основі Методичних рекомендацій про порядок замовлення, видачі та обліку документів про освіту для середніх навчальних закладів України, підготовлено загальне замовлення на виготовлення персоніфікованих документів про освіту, анкети на кожного випускника 9 та 11 класів за встановленою формою. У 2017-2018 н.р. буде видано 7 свідоцтв про базову середню освіту звичайного зразка  та 8 атестатів про загальну середню освіту .

  Створення умов для варіативності навчання і вжиті заходи щодо впровадження інноваційних педагогічних  технологій у навчальний процес

      Початкова школа забезпечує становлення особистості дитини, її інтелектуальний, соціальний, фізичний розвиток. Пріоритетом у початковій школі є розвиваючі функції.

   Основна школа дає базову загальну середню освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки дітей, готує до форм подальшого навчання. Згідно варіативної складової учні вивчають предмет «Безпека дорожнього руху».

     Старша школа дає повну загальну середню освіту за універсальним профілем. З варіативного навчання  викладається факультатив «Захисти себе від ВІЛ».

  Методична робота

     Організація методичної роботи Рожнятівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ґрунтувалася на глибокому вивченні та аналізі результативності навчально-виховного процесу, рівня професійної підготовки педагогічних кадрів, координувалася курсовою перепідготовкою та іншими формами підвищення кваліфікації.

   З метою вдосконалення методичної роботи з педагогічними кадрами школи у 2017-2018 навчальному році, підвищення рівня навчально-виховної роботи,  здійснення грунтовного аналізу  діяльності педагогічного колективу в цілому та кожного окремо взятого працівника, забезпечення їх готовності до опрацювання проблемних питань педагогічної діяльності, керуючись «Положенням про організацію методичної роботи з педкадрам, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», методичними рекомендаціями щодо роботи навчального закладу у 2017-2018 навчальному році. Виходячи зумов переходу освіти на новий якісний рівень. У школі було організувати методичну роботу до Державного стандарту початкової загальної середньої освіти та Державного стандарту базової і повної загальної  середньої освіти.

   Педагогічні працівники продовжили роботу над єдиною методичною проблемою школи «Формування успішної особистості шляхом впровадження компетентісно-зорієнтованого підходу», сприяли реалізації заходів по роботі над методичною проблемою районного методкабінету «Методична переорієнтація навчально-виховного процесу на особистісно-орієнтоване навчання та виховання».

   Протягом цього навчального року працювала методична рада в складі:

  • Бойко О.П., заступник директора школи з навчально-виховної роботи -голова методичної ради;
  • Свентух Г.І., директор школи – член методичної ради;
  • Сеник М.М., вчитель початкових клас ів, голова шкільно Методичного об’єднання вчителів початкових класів;
  • Шайдаюк Л.В., вчитель німецької мови, голова шкільного методичного об’єднання к5ласних керівників;
  • Білоочко Л.В., вчитель фізики, голова творчої групи вчителів природничо-математичного циклу;
  • Габрілевич Л.Г., вчитель зарубіжної літератури,голова асоціації вчителів гуманітарно-філологічного циклу;
  • Очеретна Є.Б., вчитель основ здоров’я, голова шкільного методичного об’єднання вчителів фізкультури та основ здоров’я.

Проведено п’ять засідань методичної ради, де розглядалися питання пов’язані з організацією навчально-виховного процесу та обговорювалися сучасні методичні розробки та питання пов’язані з перехідним періодом школи на вищий  організаці-йний рівень.

   Створено такі методичні одиниці:

  • Шкільне методичне об’єднання вчителів початкових класів.
  • Шкільне методичне об’єднання класних керівників.
  • Творчу групу вчителів природничо- математичного циклу.
  •  Асоціацію вчителів гуманітарно-філологічного циклу.
  •  Шкільне   методичне об’єднання вчителів фізкультури та основ здоров’я.

Керівники методичних одиниць спланували роботу і проводили її згідно планування та виникнення загальних потреб.

    Протягом року проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо.

   Одним із пріоритетних напрямків у системі освіти є актуальні проблеми навчання й виховання обдарованих дітей та юнацтва.  Надзвичайно важливо створити сприятливе освітнє середовище для всебічного розкриття та реалізації здібних та обдарованих учнів школи, яке базується на психології успіху дитини. Домінантами в нашому навчальному закладі є культ знань, успіху. Створено чітку структуру пошуку і розвитку обдарованих і здібних дітей, розроблено схему роботи з обдарованими учнями.

     Дана робота неможлива без глибокого, наукового, психологічного, педагогічного супроводу.  Тому цілком природним є залучення кращих учителів навчального закладу до роботи з обдарованими та здібними учнями.

     Учні школи брали участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Т.Шевченка, предметних олімпіадах, фестивалі учнівської та вчительської  творчості «Проліски надії-2017», спортивних змаганнях.

      Аналізуючи  участь в ІІ турі олімпіад слід відзначити, що школа зайняла 7 місце  серед шкіл району. Це дуже гарний результат і вчителям- предметникам необхідно утримувати таку позицію працюючи з обдарованими учнями.

     Найкращі результати показали команди з німецької мови – 3 місце; інформаційні технології – 4 місце; інформатика – 4 місце; біологія – 5 місце; хімія, фізика – 6 місце

     Також у школі ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для інтелектуального та духовного розвитку обдарованих дітей. Задоволення їх потреб здійснюється шляхом залучення до різних видів творчості. Робота гуртків, факультативів впливає на інтереси і здібності дитини, а також на формування творчої особистості. У 2017-2018 навчальному році в школі працювали футбольна та волейбольна секції, екологічний, краєзнавчий, німецбкої мови, інформатики.

     Основний критерій визначення ефективності методичної робо­ти — результативність освітнього процесу.  

        Педагоги школи активно залучалися до роботи у районних семінарах, засіданнях творчих та ініціативних груп, науково-практичних конференціях тощо. Вони були  керівниками шкільних методичних об’єднань, творчих груп, наставниками молодих учителів. За їх активної участі проходили предметні тижні, методичні засідання, тощо. В організації науково-методичної роботи  вчителі результативно використовували  нормативні документи про освіту, зразки підручників, програми з базових дисциплін, матеріали з досвіду роботи кожного учителя, матеріали діяльності шкільних методичних об’єднань та творчих груп, буклети учителів, науково-методична та психолого-педагогічна література, зразки оформлення шкільної документації, матеріалів на різноманітні конкурси, технічні засоби (комп’ютер, копіювальна техніка).

Було завершено роботу колективу вчителів школи з теми «Використання сучасних освітніх технологій як засіб розвитку творчого потенціалу та життєвої компетентності учня»  Під час роботи над темою робота проводилася за такими напрямками:

- упровадження  сучасних освітніх  технологій  в освітній процес;

 - розвиток потреби до самостійної пізнавальної діяльності учнів;

- особистісно-орієнтоване навчання;

- психологія особистісно орієнтованого навчання;

- навчання учнів роботи з навчальною та допоміжною літературою, іншими джерелами інформації.

      У школі активно запроваджувалися сучасні освітні  технології у освітньому процесі та управлінську діяльність. Адміністрація школи використовувала у своїй практичній діяльності інноваційні технології та методи: це й управлінський моніторинг рівня навчальних досягнень учнів, рейтинг в оцінці роботи вчителя, нетрадиційні форми проведення педагогічних рад та нарад тощо.

Головними завданнями були :

  • вивчення, аналіз, оцінка ефективності діяльності вчителів  щодо впровадження методик з формування життєвої компетентності  школярів;
  • з’ясування проблем щодо реалізації впровадження Державних стандартів , шляхи вирішення цих проблем;
  • оцінювання  ефективності роботи шкільного методичного об’єднання вчителів школи по ключовим аспектам реалізації впровадження Державних стандартів.

Робота з педагогічними працівниками

            У 2017-2018 навчальному році штатними працівниками  школа була забезпечена на 100%. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики. Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому доречним зараз є вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою. Більша половина педагогів школи володіють комп'ютером. Перспектива в освіті така, що вчитель, який не володіє навичками роботи на комп’ютері та не використовує їх у своїй діяльності, не буде відповідати освітнім вимогам, та не зможе ефективно забезпечувати навчально-виховний процес із учнями. Адміністрація школи показує приклад усім вчителям - не тільки директор, а й заступники, добре володіють навичками роботи з інформаційно-комунікаційними технологіями, які наявні у комп’ютерному класі та в школі і використовуються для адміністративної роботи.

            Педагогічний колектив складається 17 особи. З них мають:

- педагогічне звання «старший учитель» - 4 педпрацівники;

- кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії" мають – 5 педпрацівників;

- кваліфікаційну категорію "спеціаліст І категорії"- 5 педпрацівників;

- кваліфікаційну категорію "спеціаліст ІІ категорії" - 3 педпрацівники;

- кваліфікаційну категорію "спеціаліст" - 4 педпрацівники.

      Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення освітнього процесу на достатньому рівні.

  Учителі школи, розуміючи вимоги  сучасного розвитку освіти, оновлювали зміст, форми і методи освітнього процесу, працювали над підвищенням  фахового рівня професійної підготовки, про що свідчать результати атестації.

     У 2017-2018 навчальному році атестувалося 4 педпрацівники. За результатами  атестації Коритчук Г.А., вчителю історії та права підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший учитель»; Свентух Г.І., вчителю початкових класів підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно звання «старший учитель»; Білоочко Л.В., вчителю фізики та інформатики підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» ; Очеретній Є.Б., вчителю основ здоров’я, підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст»; Габрілевич Л.Г., вчителю зарубіжної літератури, присвоєно  кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»    .

     Курсова перепідготовка здійснювалася згідно з перспективним планом-графіком на 2017 та 2018 календарні роки.  З  метою поліпшення педагогічної майстерності у 2017-2018 н.р. курсову перепідготовку пройшли такі педагогічні працівники школи, як Коритчук Г.А., Балинський О.С., Білоочко Л.В., Прадівляна Т.В.

Відвідуючи курси, вони виконали роботи, в яких узагальнили матеріали за індивідуальними методичними темами, поділилися досвідом своєї роботи. Кожен учитель звітував про проходження курсів та підготовку атестаційних матеріалів на засіданні шкільних методичних об’єднань.                        

   Із питань дотримання трудового законодавства педагогічними працівниками, виконання нормативних документів МОН України адміністрація закладу проводила виробничі наради, наради при директорі,  співбесіди з окремими вчителями, що дало змогу працівникам школи дотримуватися всіх пунктів внутрішнього трудового розпорядку школи, виконання навчальних програм, створення належної робочої атмосфери, здорового психологічного мікроклімату.

Виховна робота в школі

   Аналіз виховної роботи за 2017-2018 навчальний рік показав, що робота була спланована на основі  основних орієнтирів вихованняяя учнів загальноосвітніх шкіл, наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 року № 641 та Концепцією національно-патріотичного виховання  дітей та молоді, перспекти-вного плану роботи школи на 2015-2020 роки.

    На протязі року основні виховні заходи та години спілкування проводилися у четвер – початкові класи на 5 уроці, середні та старші класи на 7 уроці.

     Педагог – організатор школи Коваль Т.М. , класні керівники та класоводи спланували виховну роботу відповідно до Основних орієнтирів виховання учнів загальноосвітніх шкіл.

У плані  виховної роботи передбачено і відповідно до нього проведено роботу по тематичних тижнях:

   Тиждень рідної школи

   Тиждень учнівського самоврядування

   Тиждень навчання безпечної поведінки

   Тиждень миру

   Тиждень вдячності

   Тиждень українського козацтва

   Тиждень книги

   Тиждень    вшанування героїв

   Тиждень української писемності та мови

   Тиждень Планета дитинства

В рамках цих тижнів були проведені години спілкування, бесіди, відкриті виховні заходи на відповідну тематику.

   Особливої уваги заслуговує підготовка  та проведення Новорічного ранку та карнавалу. Всі класоводи і класні керівники відповідально поставилися до підготовки концертної програми. Номери були підготовлені на високому рівні, в них були задіяні майже всі учні школи,що дало можливість їм проявити свої здібності і таланти.

     При аналізі стану злочинності та правопорушень серед дітей за 2018 рік виявлено, що  учнями Рожнятівської загальноосвітньої школи у 2018 році злочинів та правопорушень не скоєно.

    Школа працює  в співпраці із зацікавленими установами та відомствами, що займаються питаннями  дітей, в рамках Плану спільних дій та виконання плану спільних заходів, тобто з підрозділом ювенальної превенції Томашпільського ВПГУНП у Вінницькій області.

    У школі проводиться просвітницька робота з учнівськими колективами та батьківською громадськістю щодо попередження ризиків негативного контенту.

   Взаємообмін інформацією між поліцією, службою у справах дітей про дітей, які не навчаються, скоїли злочини, правопорушення, затримані за вживання наркотичних, психотропних речовин, або в стані алкогольного сп’яніння показав, що перелічених інцидентів протягом 2018 року за учнями Рожнятівської ЗОШ помічено не було.

  У школі  проводилася просвітницько-профілактична робота з питань попередження насильства в сім’ї  через батьківський всеобуч.

  У школі немає дітей із сімей, які  опинилися в складних життєвих обставинах та перебувають на профілактичному обліку в поліції, проте функціонує 6 гуртків, в яких задіяні 68%  учнів різних категорій.

  Згідно Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку на території мікрорайону школи дітей не охоплених навчанням немає.

    Проводиться просвітницько-освітня робота серед дітей, учнівської молоді та батьківської громадськості щодо запобігання вживання наркотичних та психотропних речовин.

   У школі ведеться облік відвідування учнями навчальних занять, який фіксується у класних журналах та загальношкільному журналі обліку відвідування учнів, де класні керівники кожен день відмічають відсутність учнів на заняттях та причину. Кожен місяць подається інформація у відділ освіти про пропуски занять учнями без поважних причин.

    Поряд з цим, адміністрацією школи  проводились бесіди з батьками учнів, які не відвідують школу без поважних причин, організовувались зустрічі з працівниками правоохоронних органів, індивідуальні бесіди та консультації батьків, які  мають проблеми щодо виховання дітей. Проводились соціологічні дослідження серед учнів та їхніх батьків  з приводу конфліктів у сім’ї  та суїцидальних нахилів . Організовувались та проводились  засідання ради профілактики правопорушень та засідання батьківських комітетів. Обговорювались питання  щодо складання ЗНО та ДПА , надавались рекомендації щодо організації дозвілля та відпочинку школярів під час літніх канікул.

         Проводились класні батьківські збори на яких обговорювались питання навчання та виховання учнів класу. Класними керівниками розроблялись методичні рекомендації з питання превентивного виховання дітей. Проводились консультації щодо подальшого працевлаштування випускників 9 та 11 класів.

       Всі учні були охоплені різними громадськими дорученнями – тимчасовими і постійними, залучені до роботи в гуртках та секціях.

       Постійно проводився контроль за відвідуванням учнями школи, рейди по перевірці ведення зошитів, щоденників, та збереженню підручників.

       У школі волонтерський рух є складовою одного із важливих напрямків громадянського виховання. Ним охоплений волонтерський загін закладу. Тому школярі беруть участь у різноманітних акціях:

 1. Участь у благодійній акції «Від серця до серця»         

2. Збір коштів на підтримку воїнів АТО.

3.Участь в акції «П’ять картоплин»

      Органи учнівського самоврядування залучаються до роботи з попередження правопорушень і злочинності. Так, силами учнівського самоврядування в листопаді 2017 року проведено акції «Ми – за здоровий спосіб життя», «Молодь проти наркоманії та СНІДу». У лютому 2018 року учні школи брали участь у районному конкурсі малюнків та плакатів «Діти – проти насильства!». Проведено конкурс «Лідер школи».

     Але у виховній роботі необхідно ще більше уваги звертати на урізноманітнення форм проведення виховних заходів (над чим постійно працює колектив школи), щоб спонукати учнів до активної участі у виховному процесі. Це сприятиме розвитку їх творчості, ініціативи, самостійності, організаторських здібностей, стимулюватиме процес самовдосконалення. 

    Необхідно посилити роботу ради профілактики правопорушень та роботу класних керівників з даного питаня.  Необхідно проявляти індивідуальний підхід, співпрацю вчителів, органів шкільного самоврядування, класних керівників і батьківської громадськості з правопорушниками та дітьми схильними до них. Продовжити роботу по попередженню дитячої бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми, дитячого травматизму; здійснювати просвітницьку роботу в школі з учнями та батьківською громадськістю, роботу з пропаганди здорового способу життя, попередження наркоманії, токсикоманії та СНІДу.

        Але поряд із зазначеними позитивними результатами у виховній роботі закладу, мають місце недоліки, а саме:

- не на достатньому рівні працюють органи  учнівського самоврядування, актив школи потребує постійної допомоги педагога-організатора та класних керівників;

- не проводиться достатня шефська робота учнів 7-9 класів над  учнями 1-4 класів;

- недостатня робота проводиться щодо батьківського всеобучу та залучення батьків до проведення виховних заходів.

Спортивно-масова та фізкультурно-оздоровча робота

         У 2017/2018 навчальному році в школі продовжувалася робота щодо розвитку масової фізичної культури, залученню учнів до різних форм позакласної фізкультурно-оздоровчої роботи, зміцненню спортивної бази школи.

         Спортивно-масова робота проводиться згідно з Законом України «Про фізичну культуру і спорт».

         З метою фізичного загартування учнів, зміцнення їхнього здоров’я проведено традиційні шкільні спортивні заходи: спортивні  ігри присвячені Дню фізкультури і спорту, козацькі забави, футбольний і волейбольні турніри, «Старти надій», «Турнір з шашок» тощо.

            Відповідно до наказу по школі від 27.03.2018 № 56 «Про затвердження списків учнів віднесених до основної, підготовчої, спеціальної груп та звільнених від занять фізичної культури» учні школи розподілені на слідуючі медичні групи:

- основна (56 учнів);

- підготовча (34 учнів);

- спеціальна медична (3 учні);

- звільнені від фізичної культури (2 учні).

         Протягом року працювала спортивна секція з футболу та волейболу в якій було задіяно 44 учнів школи.

          Проте, на виконання ст.51 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» визначення  придатності та допуск осіб до занять фізичною культурою і спортом здійснює лікар із спортивної медицини , але у зв’язку з відсутністю у районі фахівця , питання про видачу учням  лікарсько-контрольної карти фізкультурника і спортсмена не вирішено, тому учні нашого закладу  взяти участь у районних  спортивних змаганнях та Спартакіаді не змогли.

Стан профорієнтаційної роботи

         Робота проводиться в чотири етапи з такими віковими категоріями:

         1) Пропедевтичний етап (1-4 класи). На цьому етапі формується у молодших школярів ціннісне відношення до праці, розуміння її ролі в житті людини і в суспільстві; розвиток інтересу до навчально-пізнавальної діяльності, заснованій на посильній практичній включеності в різні її види, у тому числі соціальну, трудову, ігрову, дослідницьку.

         2) Ознайомчо-пошуковий етап (5-7 класи). На цьому етапі звертається увага на розвиток у школярів особового сенсу в набутті пізнавального досвіду і інтересу до професійної діяльності; уявлення про власні інтереси і можливості (формування образу «Я»); набуття первинного досвіду в різних сферах соціально-професійної практики: техніці, мистецтві, медицині, сільському господарстві, економіці і культурі. Цьому сприяє співвіднесення своїх індивідуальних можливостей з вимогами, що пред'являються професією до людини.

         3) Базовий етап (8-9 класи). На цьому етапі відбувається уточнення та формування освітнього запиту, відповідного інтересам і здібностям, ціннісним орієнтаціям, в ході факультативних занять і інших курсів по вибору; групове і індивідуальне консультування з метою виявлення і формування адекватного вибору профілю навчання.

         4) Визначальний етап (10-11 класи). На цьому етапі відбувається навчання діям з самопідготовки і саморозвитку, формування професійних якостей у вибраному виді праці, корекція професійних планів, оцінка готовності до вибраної діяльності.

         В школі ведеться робота по вивченню освітніх запитів щодо профільності навчання, мотивації навчальної діяльності старшокласників. Протягом року організовано зустрічі з викладачами різних  навчальних закладів.

         Створено методичний куточок професійної орієнтації учнів, проводяться бесіди, консультації, виховні години для старшокласників на теми: «Світ сучасних професій», «Як уникнути помилок і розчарувань у виборі професії», зустрічі з людьми різних професій.

Стан роботи з охорони життя і здоров’я дітей, проведення санітарно-оздоровчих заходів, запобігання дитячого травматизму

          Протягом 2017/2018 навчального року в школі проводилась різноманітна робота по попередженню дитячого травматизму. Питання «Про медичне обстеження учнів та дотримання санітарно-гігієнічного режиму в школі» та «Про дотримання санітарно-гігієнічних норм життєдіяльності школи» розглядалися на нараді при директорі . Була спланована тематика бесід з правил дорожнього руху, пожежної безпеки, безпеки на воді, при користуванні газом, електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму та вибухонебезпечними предметами.

         Протягом навчального року проведено комплексні бесіди з усіх видів травматизму на час канікул та профілактичні бесіди для учнів.  У щоденниках учнів та класних журналах зроблено записи відповідно до листів відділу освіти щодо профілактики дитячого травматизму під час освітнього процесу. Класні керівники на батьківських зборах розглянули питання  щодо недопущення травмування дітей у побуті, про батьківську особисту відповідальність за збереження життя і здоров'я дітей.

         Вчителі  багато уваги приділяють зміцненню здоров`я учнів, підтримують контакт з батьками, медичними працівниками. На особливому контролі адміністрації школи – проведення уроків фізичної культури . Під час їх проведення проводяться спостереження за поведінкою та станом здоров’я учнів, аналізуються довідки, відповідно до який проведено моніторинг захворюваності учнів.

      Учні пройшли поглиблений медичний огляд у лютому-березні, за результатами якого складено листки здоров’я. Активізується діяльність учнівського самоврядування.

         Протягом року не зареєстровано випадків травмування виробничого характеру. Адміністрацією школи систематично проводилась перевірка класних журналів. Встановлено, що класні керівники та класоводи в основному виконують вимоги програми з охорони і безпеки життєдіяльності.

         Перед канікулами в класах проводились комплексні бесіди з усіх видів травматизму та додаткові бесіди в зв'язку випадками травмувань.

         Разом з тим необхідно відзначити, що класні керівники не завжди вчасно проводять індивідуальні бесіди з відсутніми в день проведення бесід учнями, трапляються випадки не своєчасного запису проведених бесід.

Проведення медичних обстежень учнів та працівників

         Організація щодо дотримання санітарного законодавства у закладі здійснюється на підставі Конституції України, законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про охорону дитинства», «Про питну воду», «Про психіатричну допомогу», «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз», постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок», Кабінету Міністрів України 08.12.2009 № 1318 «Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвіт-ніх навчальних закладів, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.07.2002 № 280 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», «Переліка необхідних обстежень лікарів-спеціалістів, видів клінічних, лабораторних та інших досліджень, що необхідні для проведення обов'язкових медичних оглядів, та періодичність їх проведення» затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України від 23.07.2002 № 280, наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 21.04.2005 №242/178 «Про посилення роботи щодо профілактики захворюваності дітей у навчальних закладах та формування здорового способу життя учнівської та студентської молоді», Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» (ДСанПіН 5.5.2.008-01), спільних наказів Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 20.07.2009 № 518/674 «Прозабезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», департаменту охорони здоров’я та департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації від 10.09.2009 №581/472 «Про проведення профілактичних оглядів та впровадження в роботу медико-педагогі-чного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах». Питання «Про медичне обстеження учнів та дотримання санітарно-гігієнічного режиму в школі» та «Про дотримання санітарно-гігієнічних норм життєдіяльності школи» розглядалися на нарадах при директорі .

         У закладі проводиться робота щодо створення необхідних матеріально-технічних умов для організації роботи з охорони життя та здоров`я учасників освітнього процесу, покращення медичного обслуговування учнів, дотримання санітарного законодавства України. Проведено роботу щодо координування роботи класних керівників, відповідальних за кабінети з питань дотримання санітарних правил і норм під час освітнього процесу. Своєчасно проведено роботу щодо заповнення листків здоров’я медичними працівниками та класними керівниками. Проведено роботу з відповідальними за кабінети щодо цифрового та колірного маркування шкільних меблів та дотримання санітарних норм освітлення класних приміщень. Вчителі дотримуються санітарних правил і норм у класних приміщеннях. Класні керівники своєчасно проводять бесіди на класних виховних годинах щодо профілактики різних видів захворювань.

         Особливу заклопотаність викликає на сьогодні стан здоров'я дітей. Тому оздоровчий напрямок роботи є однією з найважливіших складових діяльності школи. Порівняльний аналіз стану здоров'я учнів, проведений по закінченні медичного огляду дітей, свідчить про покращення деяких показників стану здоров'я учнів з найбільш розповсюджених груп захворювань. Протягом навчального року учні школи були забезпечені засобами невідкладної першої допомоги. Всі учні за графіком пройшли вікові обстеження, щеплення, здали аналізи. Учні призовного віку вчасно пройшли медичну комісію при військовому комісаріаті та одержали приписне свідоцтво.

         На початок навчального року та на кінець навчального року  всі працівники пройшли відповідне медичне обстеження і отримали дозвіл на роботу. Протягом року відслідковувались терміни проходження працівниками флюорографії.

Організація харчування учнів у школі

Протягом 2017 – 2018 навчального року у школі було організоване харчування учнів відповідно  до пункту 20 частини 1 статті 43, пункту 4 статті 60 Закону України  «Про місце самоврядування в Україні», статті 5  Закону України « Про охорону дитинства» (із змінами від 24.12.2015 року № 911-VIII),  Закону України  «Про освіту» , статті 22 Закону України  « Про загальну середню освіту», Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», постанови Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року №116 «Про затвердження  Порядку надання  послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвіт-ніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1591 « Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Порядку організації харчування дітей в навчальних та оздоровчих закладах , затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01 червня 2005 року за № 661/10941, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17 квітня

 2006 року за №298/227, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05 травня 2006року за №523/12397, наказу відділу освіти «Про організацію харчування учнів загально-освітніх навчальних закладів Томашпільського  2017-2018 навчального року», відповідно наказу по школі з 04.09.2017 року було організовано безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів  та для учнів з малозабезпечених сімей за кошти місцевого бюджету. Також для учнів

5 – 11 класів було організоване харчування за батьківську плату.

Соціальний захист та охорона дитинства

        У своїй роботі педагогічний колектив школи керується нормативними документами щодо соціального захисту дитини та охорони дитинства – Законом України «Про охорону дитинства» та «Програмою з реалізації конвенції ООН про права дитини на період до 2017 року у Томашпільському районі.

         З метою своєчасного виявлення, здійснення контролю за умовами життя та виховання дітей-сиріт, які виховуються в прийомних сім’ях, а також захисту прав та інтересів дітей, які потребують допомоги держави, педагогічний колектив школи виконує певну роботу.

     На початок І семестру 2017 – 2018  навчального року був оновлений банк даних дітей пільгових категорій та проведено повне обстеження умов їх проживання у сім’ях. Станом на 01.06.2017  року на обліку  перебуває 43 дитини з пільгових категорій , з них: 1 дитина під опікою, 8 дітей з малозабезпечених сімей,  28  дітей із багатодітних родин, 3 дітей-інвалідів,  7 дітей з неповних сімей.

         Серед учнів пільгових категорій проведено профілактичну роботу, спрямовану на попередження підліткової злочинності. Батькам дітей, що потребують соціального захисту, надаються консультації з приводу їхніх дітей.

Матеріально-технічне забезпечення

       Будівля закладу і приміщення відповідають реалізації завдань освітніх програм. У за­кладі створено умови для роботи і навчання, діють 16 навчальних кабінетів, одна майстерня, спортивна зала,  спортивний майданчик, стадіон, бібліотека, музей,  спальня, їдальня.

      Усі навчальні кабінети відповідають  санітарно-гігієнічним нормам та нормам ТБ.

         Працівники школи приймали участь в акції з благоустрою «За чисте довкілля», під час якої упорядковано клумби, побілено огорожу, дерева на пришкільній території, висаджені квіти на клумбах. Систематично прибирається меморіал слави та територія біля нього. Ведеться покіс трави. Щорічно проводиться огляд технічного стану будівлі із складанням відповідних актів. В школі проведений косметичний ремонт приміщень та навчальних кабінетів. Проведено підготовку до осінньо-зимового та весняно-літнього періоду перевірені лічильники. Проводилась робота щодо дотримання встановлених лімітів на енергоносії.

        Формування позабюджетного фонду школи  складалося з добровільних батьківських внесків , благодійної допомоги наданою Рожнятівською сільською радою. За добровільні батьківські кошти протягом навчального року здійснювалося харчування учнів 5-11 класів , а харчування учнів початкових класів та дітей з малозабезпечених сімей, дітей під опікою  за рахунок субвенції наданої  сільською радою . Також підприємці села забезпечили учнів новорічними подарунками.  Тому хочу висловити велику вдячність сільському голові Ниніку Олександру Олекса-ндровичу за суттєву підтримку школи, за розумне ставлення до проблем школи.

      Нагальні проблеми школи   вирішуються, але їх ще багато, є питання вирішення яких  потребує  великих капіталовкладень, а це капітальний ремонт частини даху школи,  заміна двох  старих вікон  на енергозберігаючі,  оновлення стендів.

  Поряд з управлінськими успіхами є недоліки і проблеми. Робота школи є відкритою для всіх, ми нічого не приховуємо і не замовчуємо, а з метою ліквідації недоліків ведемо відкритий діалог на нарадах, у співбесідах та вживаємо заходи щодо зменшення негативного впливу на навчально-виховний процес. Місія нашої школи відповідальна – ми враховуємо потенційні можливості кожного. І учень із середнім рівнем знань – це особистість, що служитиме Україні так само, як і учень з високими навчальними досягненнями. Головне в нашій роботі – вселяти віру в свої сили кожній дитині без вагань.

        У 2018 році на підготовку закладу освіти до 2018-2019 навчального року

використано  17726 гривень   батьківських коштів на ремонт шкільних приміщень.

Надана спонсорська допомога від СФГ «Оріон» (голова Свентух М.С.) в сумі 3200 гривень на придбання принтера.

Інформатизація та комп’ютеризація школи

         Школа підключена до мережі Інтернет, який проведено в кабінети директора, працює сайт школи, де відображається життя школи.

         В школі 10 комп’ютерів, 1 мультимедійний проектор, 2 ноутбуки, 2 робочі телевізори, 1 DVD-програвач. Комп’ютерний клас, наявна електронна техніка використовувалися при проведенні уроків різних предметів, позакласних заходів, виховних годин.

         Проблеми:

-  застаріла комп’ютерна техніка;

-  необхідність проведення Інтернету в компютерний клас, бібліотеку та навчальні кабінети.

Мета й завдання  школи  на  новий  навчальний рік

  1. Робота педагогічного колективу школи буде спрямована на продовження реалізації наукова-методичної проблеми «Формування успішної особистості шляхом впровадження компетентісно – зорієнтованого підходу»
  2. Забезпечити належний рівень умов функціонування закладу, підвищення якості здійснення статутних завдань.
  3.  Спрямувати зусилля педагогічного колективу на створення умов для формування фізично та психічно здорової дитини, поліпшення психологічного забезпечення  освітнього процесу.
  4.  Упроваджувати комплексно-цільові програми нового змісту і форм організації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами на діагностичній основі.
  5. Вдосконалювати зміст освіти, форми і методи навчальної діяльності, приведення їх у відповідність із сучасними потребами суспільства і дитини.
  6. Створювати організаційно-методичні передумови для реалізації завдань профільного та допрофільного навчання.
  7.  Реалізовувати принцип наступності й перспективності між дошкільною та початковою школою.
  8. Удосконалити систему контрольно-аналітичної діяльності з питань управління освітнім процесом з метою постійного відстеження результативності та динаміки змін, підвищення відповідальності кожного працівника за результати своєї роботи.
  9. Упроваджувати моніторинг управлінської діяльності як засіб підвищення професійної майстерності вчителя.
  10.  Забезпечити умови для підвищення професійної майстерності кадрів та безперервної їх освіти.
  11. Забезпечити удосконалення роботи з вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду.
  12. Створити умови для розвитку ініціатив методичних об`єднань в організації методичної роботи, запровадити ознайомлення педагогічних працівників із новими педагогічними технологіями.
  13. Зміцнювати зв’язки з науково-педагогічними організаціями, вузами Вінницької області.
  14. Спрямувати зусилля педагогічного колективу навчального закладу на створення сприятливих умов для виявлення та розвитку обдарованих, здібних і талановитих дітей.
  15. Вживати заходів щодо економного ресурсоспоживання. Домогтися дбайливого ставлення всіх учасників освітнього процесу до енергоресурсів закладу. Беззаперечно вживати заходів щодо економного використання тепла, води, електроенергії та майна закладу.
  16. Забезпечити координацію роботи щодо зміцнення матеріально-технічної бази та дбайливе її використання.
  17. Забезпечити безпечні умови функціонування закладу, збереження та зміцнення здоров`я учнів, працівників.
  18.  Створити ефективну систему контролю з боку адміністрації школи, громадського контролю з боку ради, медичних працівників за організацією харчування школярів.

Comments:
Only authorized users can leave comments.