Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 11 чоловік

Критерії оцінювання з фізичної культури

Дата: 7 листопада 2023 о 19:59

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ

ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Нормативні документи:

- Наказ МОН України від 21.08.2013р. № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти».

- Рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів з предмета «Фізична культура».

Об’єктами оцінювання навчальних досягнень учнів на уроках фізичної культури можуть бути:

1. Виконання навчального нормативу (з урахуванням динаміки особистого результату).

2. Техніка виконання учнями фізичних вправ.

3. Засвоєння теоретико- методичних знань.

4. Виконання навчальних завдань під час проведення уроку.

Для оцінювання розвитку фізичних якостей використовуються орієнтовані нормативи, передбачені освітньою програмою, та нормативи, запропоновані програмами кожного варіативного модуля по роках вивчення. Порядок складання нормативів визначає вчитель відповідно до календарно-тематичного планування.

У період з 01.09. до 01.10 кожного навчального року з метою адаптації учнів до навантажень на уроках фізичної культури прийом навчальних нормативів не здійснюють, а заняття мають рекріаційно - оздоровчий характер з помірними навантаженнями.

Оцінювання техніки виконання фізичних вправ, рівня засвоєння теоретико - методичних знань, виконання навчальних завдань під час уроку може здійснюватися як комплексно, так і роздільно.

Учні 1-4 класів оцінюються вербально.

Учні 5-х класів оцінюються відповідно до рішення педради (перше півріччя).

Учні 5-11 класів оцінюються згідно наказів МОН.

Оцінюються групи:

Основна – поточні оцінки та оцінки за виконання орієнтовних навчальних нормативів.

Підготовча – поточні оцінки та оцінки за нормативи, які можна скласти за індивідуальними особливостями учнів та з урахуванням його особистісних досягнень тощо. Допустиме навантаження для учнів встановлює вчитель.

Спеціальна – присутність на 50% та більше уроках. Виконання фізичних вправ без урахування часу та кількості разів. Навантаження встановлює вчитель.

Оцінки виставляються до класних журналів з жовтня та відповідно до дати наказу по гімназії про розподіл учнів на медичні групи.

Учні, які не пройшли пробу Руф’є та тимчасово звільнені, оцінюються та отримують навантаження по спеціальній групі.

Учень, віднесений до підготовчої групи, в день складання орієнтовного навчального нормативу оцінку не отримує (вільна клітинка).

Основна група оцінюється оцінкою (цифра) поточною: за виконання навчального нормативу, техніку виконання фізичних вправ, усну або письмову роботу (самостійна, контрольна, тематична контрольна, тестування та інше).

Тематична, семестрова, річна оцінка записується цифрою.

Підготовча група оцінюється оцінкою (цифра) поточною: за виконання навчального нормативу за індивідуальними особливостями, що не протидіє його здоров’ю, техніку виконання фізичних вправ, усну або письмову роботу (самостійна, контрольна, тематична контрольна, тестування та інше).

Тематична, семестрова, річна оцінка записується цифрою.

Спеціальна група – оцінки за виконання завдань не виставляються, оцінюють виконання фізичних вправ за індивідуальними особливостями, що не протидіє його здоров’ю, усну або письмову роботу (самостійна, контрольна, тематична контрольна, тестування, техніку виконання фізичних вправ, теоретико- методичних знань), виконання завдань під час уроку.

Тематична, семестрова, річна оцінка записується словом «зараховано» або «незараховано» («зар.», «незар.»).

В графі «Домашнє завдання» записується завдання з приміткою «індивідуально» та через певний проміжок часу необхідно здійснити контроль виконання домашнього завдання (вибірково), допускається виставлення оцінки. До класних журналів, за наказом по ліцею, за рішенням педради, заповнення графи «Домашнє завдання» необов’язкове. 

Рівні навчальних досягнень

Бали

Критерії оцінювання навчальних досягнень

І

Початковий

1

Учень (учениця)має фрагментарні уявлення з предмета, необхідні для розрізнення та виконання певних елементів фізичних вправ з допомогою вчителя.

2

Учень (учениця) володіє навчальним матеріалом на елементарному рівні, може розрізняти та виконувати окремі елементи фізичних вправ з допомогою вчителя.

3

Учень (учениця) володіє навчальним матеріалом на початковому рівні, розрізняє елементи техніки виконання фізичних вправ, може виконувати нормативний показник низького рівня.

І І

Середній

4

Учень (учениця) володіє навчальним матеріалом на рівні, вищому за початковий, розрізняє елементи техніки виконання фізичних вправ. Може виконувати більшість елементів фізичних вправ з незначними помилками.

5

Учень (учениця)виявляє розуміння основних положень навчального матеріалу. Може виконувати технічно правильно окремі фізичні вправи, визначені навчальною програмою.

6

Учень (учениця)виявляє знання і розуміння основних положень навчального матеріалу. Може з допомогою вчителя аналізувати і виправляти допущені помилки. Здатний виконувати окремі контрольні навчальні нормативи та вправи обов’язкових комплексних тестів оцінювання стану фізичної підготовленості, виконувати більшість елементів фізичних вправ з незначними помилками.

І І

Достатній

7

Учень (учениця)виявляє знання і розуміння більшої частини навчального матеріалу. Здатний застосовувати навчальний матеріал для виконання фізичних вправ, визначених навчальною програмою.

8

Учень (учениця)має достатньо повні знання, вільно застосовує вивчений матеріал, уміє аналізувати допущені помилки й робити висновки. Володіє технікою виконання фізичних вправ, виконує вправи обов’язкових комплексних тестів оцінювання стану фізичної підготовленості.

9

Учень (учениця)вільно володіє навчальним матеріалом, уміло застосовує його на практиці. Виконує контрольні навчальні нормативи і вимоги, вправи для обов’язкового повторення і домашніх завдань.

І V

Високкий

10

Учень (учениця)має повні, глибокі знання, вміло володіє навчальним матеріалом, знає техніку виконання фізичних вправ. Рівень умінь і навичок та фізичної підготовленості дає змогу якісно виконувати контрольні навчальні нормативи і вимоги.

11

Учень (учениця)володіє узагальненими, міцними знаннями, технікою виконання фізичних вправ. Уміло застосовує їх на практиці. Виконує контрольні навчальні нормативи і вимоги на високому рівні.

12

Учень (учениця)має узагальнені, системні знання, інструктивні навички техніки виконання фізичних вправ та обов’язкових комплексних тестів оцінювання стану фізичної підготовленості.


 


 


 
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.