Набув чинності Порядок проведення НМТ у 2024 році
14 лютого набув чинності Порядок проведення національного мультипредметного тесту в 2024 році. Документ містить інформацію про підготовку та проведення НМТ, особливості складання основних і додаткових сесій, визначення результатів, подання і розгляд апеляційних заяв та інше.
Про це повідомив Український центр якості освіти.
Ознайомитися з повним текстом Порядку всі охочі можуть за посиланням.
Раніше ми публікували докладний матеріал про терміни проведення НМТ у 2024 році й характеристику тестових завдань. Переглянути його можна тут.
В УЦОЯО наголосили, що документ буде корисним для майбутніх абітурієнтів, адже в ньому викладено всю процедуру проходження тестування. Крім того, там ідеться про особливості створення спеціальних умов для складання іспиту особам з особливими освітніми потребами та умови участі в додаткових сесіях НМТ.
Згідно з Положенням:
- узяти участь у НМТ можуть особи, які мають повну загальну середню освіту або завершать її здобуття цього року;
- зареєструватися для проходження НМТ можна буде на сайті УЦОЯО (дистанційно);
- скласти НМТ майбутні абітурієнти можуть як в Україні, так і за кордоном;
- учасники та учасниці складатимуть 3 обов’язкові предмети й один на вибір;
- іспити з усіх 4 дисциплін учні складатимуть в один день у визначеному ТЕЦ;
- на кожен предмет буде відведено по 60 хвилин (загалом 4 години: 2 блоки по 120 хвилин);
- між блоками передбачена перерва – 20 хвилин;
- основна та додаткова сесії НМТ триватимуть з 14 травня до 19 липня 2024 року;
В УЦОЯО зазначили, що терміни реєстрації для участі в НМТ, будуть визначені згодом.
Про всі особливості процедури проходження НМТ пізніше повідомлять на сайтах МОН і УЦОЯО, а також під час спеціального вебінару напередодні основної сесії тестування.
Перевірити свої знання та скласти демонстраційний варіант з будь-якої з 12 дисциплін НМТ можна за посиланням.
Учасників НМТ просять не повідомляти дату і місце тестування
В Українському центрі оцінювання якості освіти просять учасників НМТ не розголошувати дату і місце проходження ними національного мультипредметного тесту.
Про це сказала директор УЦОЯО Тетяна Вакуленко під час онлайн-зустрічі для учасників тестування.
За її словами, основна сесія НМТ буде тривати кілька днів. Кожен учасник тестування не пізніше ніж за 10 днів до іспиту отримає запрошення, у якому будуть вказані місце, дата та час проходження тестування.
Запрошення буде надіслане через персональний кабінет учасника НМТ.
«Попрошу учасників не повідомляти на своїх сторінках у соціальних мережах дату, час і місце проходження тестів. Це ваша особиста інформація. Тому що така інформація, на жаль, може привабити ворога», – сказала очільниця Українського центру оцінювання якості освіти.
Як відомо, основна сесія НМТ розпочнеться 5 червня і триватиме до 23 червня.
Учасників НМТ просять уважно ставитися до повідомлень від УЦОЯО
В Українському центрі оцінювання якості освіти звертаються до вступників, які проходять процедуру реєстрації на НМТ, з проханням уважно ставитися до повідомлень, що надсилаються через персональні кабінети.
Про це повідомила директор УЦОЯО Тетяна Вакуленко, коментуючи ситуацію зі значною кількістю вступників, які надають дані, що потребують виправлення або уточнення.
За її словами, наразі 7 тисяч вступників, які реєструються для участі у НМТ, отримали повідомлення про необхідність виправлення реєстраційних даних, але досі ніяк не відреагували на нього.
«Ми намагаємося до них достукатися і не можемо. Вони ризикують не бути зареєстрованими, а ми дуже хотіли б, щоб вони все ж таки зареєструвалися і пройшли оцінювання», – наголошує Вакуленко.
За її словами, можливо, така ситуація пов'язана з тим, що не всі вступники наразі мають сталий зв'язок із закладами освіти або вчителями, які завжди консультували учасників тестування.
Також директор УЦОЯО зауважила, що ще однією причиною може бути те, що учасники НМТ не дуже уважно читають повідомлення, що їм надсилаються.
Як відомо, реєстрація на НМТ триватиме до 3 травня. Можливість внесення змін до реєстраційних даних буде відкрита до 7 травня.
Тренувальні варіанти для підготовки до мультитесту ЗНО
На сайті ЗНО-ОНЛАЙН розміщено тренувальні варіанти для підготовки до національного мультитесту 2023 року.
За допомогою цього сервісу майбутні абітурієнти матимуть можливість ефективно підготуватися до виконання завдань з української мови, математики та історії України.
На сайті представлено по сім тренувальних варіантів з кожного предметного блоку.
Вступники можуть щоденно тренуватися, опрацьовуючи відповідні блоки мультитесту
Спосіб виконання тестових завдань максимально наближений до справжніх умов тестування, а форма надання відповідей аналогічна формі в реальних тестах, що покращує адаптацію до виконання завдань.
Після виконання тренувальних тестів онлайн учасники зможуть ознайомитися з правильними відповідями та опрацьовувати коментарі з поясненнями тих завдань, які виявилися проблемними для виконання.
У підсумку виконання кожного блоку мультитесту автоматично буде визначений тестовий і рейтинговий бал виконавця завдань.
Щоденне виконання тестових завдань із запропонованих варіантів сприятиме ґрунтовній підготовці до мультитесту й гарантуватиме успішне складання важливого іспиту та безпроблемний вступ до омріяного вишу.
Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.
ЗНО - 2023
20 січня 2023 року під час брифінгу було представлено модель вступу, яка дасть змогу забезпечити організацію і проведення вступної кампанії у 2023 році.
Як зазначив Сергій Шкарлет, це – спільне напрацювання Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, Українського центру оцінювання якості освіти, а також активних представників батьківської й освітянської спільнот.
Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.
НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення Міністерство освіти і науки затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Цей документ буде затверджено невдовзі. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.
Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи. Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.
Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, ми повідомимо згодом. Ворог продовжує атакувати наші міста, тож, як і минулого року, тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.
Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.
У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.
У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Принагідно зауважимо: Український центр оцінювання розвиваємо тестову платформу, тож подібні завдання обов’язково стануть доступними на ній у майбутньому.
Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.
Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.
Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.
Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.
Усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть Єдиний вступний іспит (ЄВІ), у якому будуть два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської). Також для вступу на спеціальності 05 Соціальні та поведінкові науки, 06 Журналістика, 07 Управління та адміністрування, 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини потрібно буде скласти Єдиний фаховий вступний іспит (ЄФВВ).
ЗНО - 2022
Участь у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.
Зовнішнє оцінювання у 2022 році налічуватиме 13 тестувань: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту)*, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова. Докладніше…
* ЗНО з математики (завдання рівня стандарту) здійснюється лише для проведення ДПА (результат тільки за шкалою 1-12 балів); результати зовнішнього оцінювання з математики (завдання рівня стандарту) за рейтинговою шкалою 100-200 балів не встановлюються.
Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам ЗНО, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696, від 20 грудня 2018 року № 1426, від 04 грудня 2019 року №1513.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року № 498 кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів*.
* Якщо учасник / учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він / вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість складання додаткових навчальних предметів відрізнятиметься залежно від того, чи є у сертифікаційних роботах завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, адже такі завдання перевіряють екзаменатори, чию працю потрібно оплатити. Так, у 2022 році, щоб додатково скласти одну з іноземних мов (англійську, німецьку, іспанську або французьку) потрібно буде сплатити 789 грн, вартість складання інших навчальних предметів (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) становитиме 354 грн.
Реєстрація осіб для участі у ЗНО триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року.
Документом, що підтверджує реєстрацію, є Сертифікат ЗНО-2022 (Сертифікат).
Сертифікат є обов’язковим документом для допуску в пункти проведення ЗНО, у ньому проставляють відмітки про проходження тестувань. Також Сертифікат містить номер та PIN-код, які потрібні для входу до інформаційної сторінки учасника ЗНО.
Інформаційна сторінка містить у собі реєстраційні дані особи. З неї учасник / учасниця ЗНО роздруковує запрошення-перепустку до пунктів зовнішнього оцінювання, а після проходження тестування – Інформаційну картку з результатами. Вхід на власну інформаційну сторінку можливий через сайт Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) www.testportal.gov.ua або сайти регіональних центрів.
Місце, дата та час проведення ЗНО зазначаються в запрошенні-перепустці.
Запрошення-перепустка НЕ надсилатиметься поштою – її потрібно роздрукувати зі своєї інформаційної сторінки.
Запрошення-перепустки буде розміщено на інформаційних сторінках учасників / учасниць ЗНО не пізніше 29 квітня 2022 року.
Фізика – 23 травня
Хімія – 26 травня
Українська мова, українська мова і література – 31 травня
Математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня
Іспанська, німецька, французька мови – 6 червня
Англійська мова – 7 червня
Історія України – 10 червня
Географія – 14 червня
Біологія – 17 червня
ЗНО&ДПА та особливості деяких тестових робіт. Докладніше…
Результати ЗНО із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (ДПА) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для осіб, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
– українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
– математика* (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));
– історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
– один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
* Здобувач освіти може вибрати для проходження ЗНО математику, за умови якщо він вивчав цей навчальний предмет на профільному рівні і потребує встановлення результату зовнішнього оцінювання з нього за шкалою 1 - 12 балів (оцінки за ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти) та/або потребує встановлення з нього результату ЗНО за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів, який використовується під час конкурсного відбору для вступу до закладів вищої та фахової передвищої освіти (результат за шкалою 100 - 200 балів), про що має зазначити під час реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні.
Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:
– для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
– для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту
1. Результати зовнішнього оцінювання осіб, які складатимуть ДПА:
- оцінки з ДПА у критеріальній шкалі 1-12 балів (як правило, за чотири предмети). Такі бали проставляються у свідоцтві про повну загальну середню освіту.
- бали в рейтинговій шкалі 100-200 балів, які використовуються для вступу до закладів вищої та фахової передвищої освіти, отримують (у разі подолання порогу "склав / не склав»):
– ті учасники / учасниці, які вказали під час реєстрації для участі в ЗНО-2022 на необхідність визначення такого результату для предметів, із яких вони складатимуть ДПА;
– усі учасники / учасниці, які під час реєстрації на ЗНО-2022 обрали предмети тестування, із яких вони не складатимуть ДПА.
Зверніть увагу! Результат ЗНО за шкалою 100-200 балів за виконання сертифікаційної роботи з математики (завдання рівня стандарту) не встановлюється!
2. Результати ЗНО інших категорій осіб:
Розміщення на інформаційних сторінках учасників ЗНО результатів зовнішнього оцінювання:
- фізика, хімія – до 7 червня 2022 року;
- українська мова, українська мова і література - до 24 червня 2022 року;
- математика, математика (завдання рівня стандарту), географія – до 27 червня 2022 року;
іноземні мови, історія України, біологія – до 30 червня 2022 року.
ПРОБНЕ ЗНО – 2022
Для того щоб знизити рівень тривоги з приводу процедури ЗНО, варто пройти пробне ЗНО.
Такий досвід допоможе ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися під час основної сесії саме на виконанні тестових завдань.
Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться
19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.
Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб.
Правильні відповіді до завдань пробного тестування буде оприлюднено в такі терміни:
- 22 березня 2022 року (українська мова, українська мова і література);
- 29 березня 2022 року (біологія, географія, історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту), фізика, хімія, англійська, німецька, французька та іспанська мови).
ЗНО - 2020
Державна підсумкова атестація здобувачів загальної середньої освіти регулюється наказом МОН від 23.10.2019 року №1332 «Деякі питання проведення в 2019-2020 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.12.2019 р. за №1247/34218 та Порядком проведення державної підсумкової атестації, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 року №1369 «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 02.01. 2019 року за №1369, провести державну підсумкову атестацію:
4 клас – з двох предметів: українська мова – комбінована (мова та читання); математика – травень 2020 року;
9 клас – з трьох предметів – українська мова, математика та предмета за вибором закладу освіти – червень 2020 року.
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 11.05.2019 року №635 «Про деякі питання проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчань, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.2019 року за №578/33549 провести державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання:
11 клас – з 21 травня по 17 липня 2020 року з трьох предметів: українська мова та література – обов’язково; математика або історія України ( на вибір учасника) та ще один предмет з переліку – Історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, німецька мова.
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 09.07.2019 року №947 «Про підготовку до проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» державну підсумкові атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання в 11 класі провести в такі терміни:
Математика – 21.05.2020 року
Українська мова і література –26.05.2020 року
Фізика – 28.05.2020 року
Німецька мова –02.06.2020 року
Історія України – 04.06.2020 року
Біологія –09.06.2020 року
Географія –11.06.2020 року
Хімія - 15.06.2020 року
Реєстрація випускників закладу освіти на зовнішнє незалежне оцінювання проводиться в період з 3 лютого по 24 березня 2020 року. Зареєструвати випускників до 17.03.2020 року.
На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 20.08.2018 року №924 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 1 класу НУШ, наказу від 27.08.2019 року №1154 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів другого класу» у жовтні 2019 року та по завершенні навчального року вручити здобувачам освіти:
1 і 2 класів – сертифікат досягнень.
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 16.10.2018 року №1109, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 листопада 2018 року за №1279/32731 «Про деякі питання документів про загальну середню освіту» по завершенні державної підсумкової атестації вручити документи про освіту:
4 клас - свідоцтво про здобуття початкової освіти та додаток до нього;
9 клас - свідоцтво про здобуття базової середньої освіти та додаток до нього; свідоцтво про здобуття базової середньої освіти з відзнакою (по потребі);
11 клас - свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти та додаток до нього; свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою (для здобувачів освіти, нагороджених срібною медаллю «За досягнення у навчанні» та нагороджених золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні» (за потреби).
Учням 3, 5-8 та 10 класів видати табелі навчальних досягнень.
ПРОБНЕ ЗНО-2020: ДАТИ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ТЕСТУВАННЯ
10.10.2019
Участь у пробному тестуванні дасть можливість ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.
Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2020 триватиме з 3 до 24 січня. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 21 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) — 28 березня. У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.
Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, буде оприлюднено на інформаційних сторінках: з української мови і літератури — 27 березня, з інших предметів — 3 квітня.
Деякі питання проведення в 2019/2020 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту
Наказ МОН № 1332 від 23.10.2019 року
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
№ 1332 від 23 жовтня 2019 року
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
17 грудня 2019 р. за № 1247/34218
Деякі питання проведення
в 2019/2020 навчальному році
державної підсумкової атестації осіб,
які здобувають загальну середню освіту
Відповідно до статті 34 Закону України «Про загальну середню освіту», пунктів 4, 5 розділу I, пунктів 1, 2 розділу II Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979, наказу Міністерства освіти і науки України від 11 травня 2019 року № 635 «Деякі питання проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 червня 2019 року за № 578/33549,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
1) Перелік навчальних предметів, із яких у 2019/2020 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти (у 4 класах закладів загальної середньої освіти);
2) Перелік навчальних предметів, із яких у 2019/2020 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти (у 9 класах закладів загальної середньої освіти);
3) Перелік навчальних предметів, із яких у 2019/2020 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти (профільної загальної середньої освіти).
2. Установити, що в 2019/2020 навчальному році державна підсумкова атестація осіб, які:
1) завершують здобуття початкової освіти, базової середньої освіти, проводиться в закладі освіти в письмовій формі;
2) завершують здобуття повної загальної середньої освіти (профільної середньої освіти) (далі - повної загальної середньої освіти), проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986 (крім випадків, зазначених у пунктах 6 - 11, 13 - 16, 18 розділу II Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року №1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за N 8/32979 (далі - Порядок атестації));
3) завершують здобуття повної загальної середньої освіти та зазначені в пунктах 6 - 11, 13 - 16, 18 розділу II Порядку атестації, проводиться в закладі освіти в письмовій формі;
4) завершують здобуття повної загальної середньої освіти та здобувають освіту мовами національних меншин чи корінних народів, з мови національних меншин чи корінних народів (за заявою одного з батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради) проводиться в закладі освіти в письмовій формі;
5) бажають скористатися правом повторного складання державної підсумкової атестації з української мови, та/або математики, та/або історії України, що передбачено пунктом 5 наказу Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369 «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979, проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986.
3. Директорату дошкільної та шкільної освіти (Осмоловський А. О.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Мандзій Л. С.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр Г. Новосад
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
23 жовтня 2019 року № 1332
ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2019/2020 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти (у 4 класах закладів загальної середньої освіти)
1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання).
2. Математика.
3. Мова національної меншини або мова корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу на підставі заяви одного з батьків або законних представників за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти).
Генеральний директор директорату
дошкільної та шкільної освіти А. Осмоловський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
23 жовтня 2019 року № 1332
ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2019/2020 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти (у 9 класах закладів загальної середньої освіти)
1. Українська мова.
2. Математика.
3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):
1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;
2) біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс "Література", історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.
Генеральний директор директорату
дошкільної та шкільної освіти А. Осмоловський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
23 жовтня 2019 року № 1332
ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2019/2020 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти (профільної середньої освіти)
1. Українська мова.
2. Історія України або математика (за вибором здобувача освіти*).
3. Один із навчальних предметів зі списку: історія України, математика, іноземна мова** (англійська, іспанська, німецька або французька мова), біологія, географія, фізика, хімія (за вибором здобувача освіти***).
4. Мова національної меншини чи корінного народу****.
* Здобувачі освіти, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали другим навчальним предметом історію України, можуть вибрати третім навчальним предметом математику і навпаки.
** Відповідно до освітньої програми закладу освіти.
*** Здобувачі освіти, які відповідно до освітньої програми закладу освіти вивчали навчальний предмет "Природничі науки", можуть вибрати один з таких навчальних предметів: біологія, географія, фізика, хімія.
**** Для здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти мовами національних меншин чи корінних народів (на підставі заяви одного з батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради).
Генеральний директор директорату
дошкільної та шкільної освіти А. Осмоловський
Генеральний директор директорату
вищої освіти та освіти дорослих О. Шаров
Генеральний директор директорату
професійної освіти І. Шумік
ПЛАН
заходів Рожнятівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
щодо покращення результатів ЗНО - 2020
№ п/п |
Назва закладу ЗСО |
Захід запланований у закладі | Термін проведення | Очікувані результати від заходу | Адреса сайту закладу та дата розміщення на ньому плану |
1 | Рожнятівська ЗОШ І-ІІІ ступенів | Проведення інструк-тивно-методичних нарад по підготовці та проведе-нню ДПА та ЗНО |
Лютий Берзень Травень 2020 |
Систематична під-готовка до ЗНО та організоване про-ведення |
https:// rosntivs-school.e- schools. info 20.11.2019 |
Аналіз наслідків прове-деного у 2019 році зов-нішнього незалежного оцінювання на методи-чній нараді. Д |
Жовтень 2019 |
Ознайомлення пе-дагогічних праців-ників та розробка заходів покраще-ння результативно-сті ЗНО | |||
Посилити внутрішньо-шкільний контроль за об’єктивністю оцінюва-ння знань учнів від-повідно до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень з базових дисциплін. |
Протягом 2019-2020 навчального року |
Виключення формалізму в оцінюванні навчальних досягнень учнів |
|||
Провести директорські зрізи знань учнів випускних класів | Листопад 2019 року |
Приведення оцінювання учнів до норм Критеріїв |
|||
Забезпечити систем-атичну ефективну науко-во-методичну, інформа-ційно-консультативну роботу серед педагогів, учнів 11-х класів та їхніх батьків щодо правил реєстрації на тестування, особливостей зовніш-нього незалежного оці-нювання та державної підсумкової атестації, умов вступу до вищих навчальних закладів України у 2020 році. |
Протягом 2019-2020 навчального року |
Краща проінформованість, а також більш відповідальна підготовка учнів до ЗНО | |||
Провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед випускників та їх батьків щодо особливо-стей зовнішнього неза-лежного оцінювання 2020. |
Листопад-грудень 2019 року |
Психологічна підготовка учнів до ЗНО | |||
Інформацію щодо проведення ЗНО у 2020 році розміщувати на змінному стенді школи |
Лютий 2020 року |
Обізнаність ви-пускників та краща підготовка |
|||
Вчителям-предметникам систематизувати матері-али з предметів по підготовці до ЗНО та посилити роботу щодо підготовки учнів до зовнішнього тестування, відвівши 15 хвилин щоуроку. |
Протягом 2019-2020 Навчального року |
Ефективніша підготовка до ЗНО |
ПЛАН
заходів Рожнятівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
щодо покращення результатів ЗНО - 2019
№ п.п |
Назва закладу ЗСО |
Захід запланований у закладі |
Термін проведення | Очікуванні результати | Адреса сайту закладу та дата рорзміщення на ньому плану |
1 |
Засідання педагогічної ради "Якість освітнього процесу школи - результативність ЗНО" |
Листопад 2018 |
Обговорення проблеми та намічення шляхів покра-щення результа-тивності ЗНО |
https:// rosntivs-school.e- schools. info 20.11.2018 |
|
2 | Засідання педагогічної ради "Якість освітнього процесу школи - результативність ЗНО" |
Листопад 2018 |
Більша насиче-ність тестів на уроках у 11 класі |
||
3 |
Засідання методичної ради "Про ефективність використання дидак-тичних матеріалів на уроках в 11 класі" |
Лютий 2019 |
Організоване проведення ЗНО | ||
4 | Проведення інструк-тивно-методичних нарад по підготовці та проведенню ДПА та ЗНО |
Лютий берзень травень 2019 |
Систематична підготовка до ЗНО та органі-зоване прове-дення | ||
5 | Аналіз наслідків проведеного у 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання на методичній нараді. |
Жовтень 2018 |
Ознайомлення пе-дагогічних працівників та розробка заходів покращення результативності ЗНО | ||
6 |
Посилити внутрішньошкільний контроль за об’єктивністю оцінюва-ння знань учнів відповідно до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень з базових дисциплін. |
Протягом 2018-2019 навчального року |
Виключення формалізму в оцінюванні навчальних досягнень учнів | ||
7 | Провести директорські зрізи знань учнів випускних класів |
Листопад 2018 |
Приведення оцінювання учнів до норм Критеріїв | ||
8 |
Забезпечити систематичну ефективну науково-методичну, інформа-ційно-консультативну роботу серед педагогів, учнів 11-х класів та їхніх батьків щодо правил реєстрації на тестування, особливостей зовнішнього незалежного оці-нювання та державної підсумкової атестації, умов вступу до вищих навчальних закладів України у 2019 році. |
Протягом 2018-2019 навчального року |
Краща проінфор-мовуваність, а також більш відповідальна підготовка учнів до ЗНО | ||
9 | Провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед випускників та їх батьків щодо особливостей зовнішнього неза-лежного оцінювання 2019 |
Листопад- Грудень 2018 |
Психологічна підготовка учнів до ЗНО | ||
10 | Інформацію щодо проведення ЗНО у 2019 році розміщувати на змінному стенді школи |
Лютий 2019 |
Обізнаність ви-пускників та краща підготовка | ||
11 | Вчителям-предметникам систематизувати матеріали з предметів по підготовці до ЗНО та посилити роботу щодо підготовки учнів до зовнішнього тестування, відвівши по 15 хвилин кожного уроку. |
Протягом 2018-2019 Навчального року |
Ефективніша підготовка до ЗНО |